Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 184289
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395 14:32
تعداد بازدید : 708

به دلیل بیشترین برجستگی علمی

جایزه دانشمند برجسته شیمی سبز به یک ایرانی اعطا شد

جایزه جهانی دو سالانه دانشمند برجسته بین المللی و جوان نخبه در شیمی سبز و کاربردی به دانشمند ایرانی تعلق یافت.

جایزه جهانی دو سالانه دانشمند برجسته بین المللی و جوان نخبه در شیمی سبز و کاربردی به عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت تعلق یافت.

 دکتر علی ملکی، دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران، موفق به کسب جایزه جهانی دو سالانه دانشمند برجسته بین المللی و جوان نخبه در شیمی سبز و کاربردی از اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی(آیوپاک) شد.

این جایزه هر دو سال یکبار توسط داوران و صاحبنظران جهانی با نظرسنجی و هماهنگی اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی (آیوپاک) انتخاب و به یک نفر که بالاترین و بیشترین برجستگی علمی در سطح جهان در زمینه شیمی سبز و کاربردی در جهت خواست و نیازهای بشری جهانی و با رویکردهای تحقیقاتی زیست محیطی داشته باشد، اعطا می شود.

دکترعلی ملکی، دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ايران متولد ۱۳۵۸ اهل شهرستان میانه، مولف بیش از ۱۲۰ مقاله علمی بسیار معتبر و سطح اول بین المللی و کنفرانسهای داخلی و خارجی بوده و نیز در تالیف یک کتاب تخصصی لاتین در انتشارات بین المللی مشارکت و همکاری داشته است.

همچنین با راهنمایی و هدایت وی دهها پروژه و طرح تحقیقاتی، چندین پایان نامه دانشجویان ارشد و دکتری به سرانجام رسیده اند و بسیاری از مقالات دکتر ملکی در مجلات متنوع به چاپ رسیده و مورد ارجاع و استنادات بسیارزیادی در سطح دنیا واقع شده اند.

وی دانشجوی نمونه کشوری در سال ۱۳۸۸ بوده و نیز جز پژوهشگران برتر دانشگاه علم و صنعت ایران انتخاب و معرفی شده است.* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :