Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185679
تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1394 13:52
تعداد بازدید : 470

دانشجوی سنندجی مدال طلای جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو را کسب کرد

دانشجوی مخترع دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج مدال طلای جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو را کسب کرد.
دانشجوی مخترع دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج مدال طلای جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو را کسب کرد.

آمانج مظهرپور دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با آخرین اختراع ثبت شده خود موفق شد مدال طلا و جایزه ویژه جشنواره بین المللی اختراعات و ابتکاران ژنو را کسب کند.

آمانج مظهرپور دانشجوی مقطع کار شناسی مکانیک سیالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اختراع خود در بخش ویژه چهل وسومین دوره جشنواره اختراعات و ابتکارات ژنو سوئیس به افتخار کسب مدال طلا در بخش ویژه و عنوان مخترع بر تر این جشنواره نایل آمد.

این دانشجوی سنندجی با اشاره به افتخار کسب شده عنوان کرد: اختراع من با عنوان ساخت سنسور نوری محافظ برق که به سادگی در داخل پریز برق خانگی قرار گرفته و مانع از برق گرفتگی و آتش سوزی ناشی از مخاطرات احتمالی می شود در این جشنواره بین المللی حضور پیدا کردم.

وی با اشاره به روند انتخاب این اختراع به عنوان اثر برتر در جشنواره ژنو یادآور شد: پس از انتخاب و داوری مرحله نخست از میان صد اختراع شرکت داده شده در میان ۲۵ اختراع مرحله دوم قرار گرفت و خوشبختانه در نهایت به عنوان اثر و اختراع برگزیده انتخاب شد.

این دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اشاره به عدم حمایت های مدیران و مسئولان استانی از جوانان نخبه و مبتکر گفت: متاسفانه علیرغم کسب این افتخار ولی مسئولان استانی هیچ گونه حمایتی از من نداشته اند و به راستی این وضعیت مورد انتقاد است.

وی به دیگر اختراع خود که هم اکنون در مرحله اجرایی و عملیاتی است، اشاره کرد و افزود: هم اکنون طرح پژوهشی تبدیل زباله شهری به انرژی برق در شرف تکمیل و پیاده سازی و اجرای نهایی است و در صورت حمایت مسئولان این طرح نیز اجرایی و عملیاتی می شود.

مظهرپور ضمن درخواست از مدیران و مسئولان استان کردستان برای حمایت از افراد نخبه و برتر گفت: کردستان ظرفیت های خوبی در حوزه نخبگان در اختیار دارد که باید از آنها حمایت شود و من امیدوارم که با حمایت مالی از سوی نهادهای اداری، اجرایی و مراکز ذیربط به ماهیت این اختراع، امکان تولید برق از زباله های شهری به سهولت مقدور خواهد شد.

آمانج مظهرپور دانشجوی عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج پیش از این نیز عنوان دانشجوی بر تر عرصه پژوهشی سال ۹۲ را هم کسب کرده است.* خبرنگار مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :