Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 185911
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 17:27
تعداد بازدید : 702

از دفتر امام بیانیه دادند / دکتر احمد توکلی

بیانیه دادند حساب 100 امام، حسابی است که مردم باید دواطلبانه به آن پول بریزند و هر اجباری حرام است.
مرحوم آیت الله حاج شیخ مجتبی تهرانی برای خود بنده نقل کرد که: کاسبی از محل پیش من آمد و گفت وقتی می خواستم مجوز توزیع قند و شکر را تمدید کنم، به من گفتند باید 100 هزار تومان به حساب 100 امام  بریزید تا برای فقرا خانه بسازیم و وقتی این مبلغ را واریز کردید به شما مجوز می دهیم. این کاسب می گوید من 100 هزارتومان را واریز کردم و فیش را هم دادم و کپی جوازش را برای شیخ مجتبی آورده بود.
شیخ مجتبی تهرانی گفت من اول صبح به دفتر امام (ره) رفتم و پشت کاغذی کوچک نوشتم، آقا شما که اعلی حضرت نیستید که اینگونه رفتار می کنید، من اینجا نشسته ام و می خواهم شما را ببینم. گفت چند دقیقه ای نشد دیدم کسی دوان دوان آمد و گفت آقا گفتند تشریف بیاورید.
پیش امام (ره) رفتم و اعتراض کردم و گفتم کسانی کارهایی می کنند و اسم شما را می آورند، بعد فیش را هم نشان دادم که کسانی می گویند 100 هزار تومان به حساب 100 امام واریز کنید تا ما برای فقرا خانه بسازیم.
امام (ره) خیلی متأثر شد و گفت من حلش می کنم. شیخ مجتبی تهرانی گفت من ساعت حدود 11:30 یا 12 بود که رسیدم منزل. احمد آقا زنگ زد و گفت تو به امام (ره) چه گفتی که از صبح تا حالا می فرمایند باید اعلام کنید حساب 100 امام مربوط به من نیست.
ما هم دائم به ایشان می گوییم، آقا خوب نیست، آبرویمان می رود. خیلی که اصرار کردیم گفتند بروید از آقای تهرانی بپرسید، قصه چیست؟ من موضوع را به احمدآقا منتقل کردم. خلاصه از دفتر امام (ره) بیانیه دادند حساب 100 امام، حسابی است که مردم باید دواطلبانه به آن پول بریزند و هر اجباری حرام است.
* خبرگزاری تسنیم 1393/10/9


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :