Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187917
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1395 9:20
تعداد بازدید : 569

دکتر منصور تاجری، رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان

بهره برداری از شعبه شماره ٢ بانک خون بند ناف در زاهدان

در پی استقبال شهروندان استان سیستان و بلوچستان از فعالیت ذخیره سازی سلول های بنیادی، شعبه شماره ٢ بانک خون بند ناف در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) که بزرگترین مرکز درمانی و آموزشی استان است، تجهیز شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
رییس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در پی استقبال شهروندان استان سیستان و بلوچستان از فعالیت ذخیره سازی سلول های بنیادی، شعبه شماره ٢ بانک خون بند ناف در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) که بزرگترین مرکز درمانی و آموزشی استان است، تجهیز شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر منصور تاجری افزود: زاهدان دارای سه زایشگاه با ظرفیت ماهانه ١٧٠٠ زایمان است که کار خون گیری بند ناف منحصرا به نمایندگی از شرکت بن یاخته رویان توسط جهاد دانشگاهی استان انجام می گیرد و تا کنون که مدت زمان کوتاهی از راه اندازی دفاتر بانک خون در زاهدان می گذرد، ١٠ پرونده متقاضی ذخیره سازی سلول های بنیادی توسط مادران باردار تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستان نبی اکرم(ص) سپاه از دیگر مراکز درمانی و زایشگاهی در زاهدان هستند که کار خونگیری در آن ها به همت کارشناسان جهاد دانشگاهی انجام می گیرد.

ارائه تسهیلات بانکی قرض الحسنه به اعضای بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی

تاجری تصریح کرد: در پی تفاهم نامه منعقده جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با بانک قرض الحسنه رسالت در استان، از این پس اعضای بانک خون بند ناف استان که توانایی پرداخت هزینه عضویت در این بانک و ذخیره سازی خون بند ناف را ندارند، می توانند با دریافت معرفینامه از حوزه پشتیبانی جهاد دانشگاهی از تسهیلات قرض الحسنه دو و نیم میلیون تومانی این بانک استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، فعالیت بانک خون بند ناف رویان که از مدتی قبل به همت جهاد دانشگاهی در سیستان و بلوچستان و در زایشگاه های تامین اجتماعی، حضرت علی بن ابی طالب (ع)  و حضرت نبی اکرم (ص) راه اندازی و آغاز شده، تاکنون مورد استقبال شهروندان سیستانی و بلوچستانی واقع شده است.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :