Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188385
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 11:42
تعداد بازدید : 432

تازه ترین رتبه‌ بندی وبومتریکس اعلام شد؛

رشد ۶۳ درصدی دانشگاه های علوم پزشکی در رتبه بندی جهانی

در این رتبه بندی، بیش از ۴۹ دانشگاه علوم پزشکی ۶۳ درصد بهبود رتبه جهانی داشته اند.
نتایج رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس اعلام شد و بیش از ۴۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور در این نظام رتبه بندی، ۶۳ درصد آنها بهبود رتبه جهانی داشته اند.

دکتر پیام کبیری مدیر مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: در رتبه بندی اخیر، سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شیراز و شهید بهشتی به ترتیب رتبه های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب کرده اند.

وی یادآور شد: همچنین دانشگاه های علوم پزشکی شاهرود، ایلام، رفسنجان، ارتش، شیراز و سمنان رشد بیش از ۳۰ درصدی را نسبت به رتبه قبلی خود نشان داده اند.

کبیری خاطرنشان کرد: این نتایج که در نظام رتبه بندی وبومتریکس قابل مشاهده است، حاکی از آن است از ۴۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور در این نظام رتبه بندی، ۶۳ درصد آنها بهبود رتبه جهانی داشته اند.

مدیر مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: این نظام رتبه بندی در ماه جولای  ۲۰۱۶ منتشر شده و به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد. 

کبیری تاکید کرد: ۴ شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه، مجموع تعداد فایل های PowerPoint،Word  وPDF  موجود در وب سایت دانشگاه، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین ۱۰ درصد مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago  و تعداد لینک های داده شده به سایت دانشگاه، ارزیابی و رتبه بندی می شوند.


* خبرگزاری مهر
    


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :