Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190310
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1395 19:9
تعداد بازدید : 624

گردشگران خارجی: فرهنگ ایران شهرت جهانی دارد

فرهنگ و مردم ایران شهره جهانی دارد و در حوزه فیلم نیز کارهای خوبی درباره آن شده است.
گردشگر اسپانیایی گفت: دوستانم سفر به ایران را به من توصیه کردند و از ایران توصیف خوبی داشتند.
خاویر 37 ساله افزود: سفر به خاورمیانه و آسیای میانه را نیز دوست دارم و به آنجا هم سفر خواهم کرد، اما ایران جایگاه ویژه ای برایم دارد.
وی گفت: حدود 3 هفته در ایران خواهم بود و تاکنون از تهران دیدن کرده ام ودر ادامه به شهرهای اصفهان، شیراز و کرمان هم سفر خواهم کرد.
گردشگر مادریدی اسپانیا با بیان اینکه برای نخستین بار به ایران آمده است، اضافه کرد: 3 روزی را که در تبریز خواهم بود از آثار تاریخی و فرهنگی تبریز و آذربایجان شرقی دیدن می کنم؛ به خصوص بازار قدیمی تبریز، مسجد کبود، موزه آذربایجان و روستای کندوان در برنامه سفرم به این کهن شهر قرار دارد.
خاویر در خصوص میزان آشنایی اش با فرهنگ ایران، گفت : فرهنگ و مردم ایران شهره جهانی دارد و در حوزه فیلم نیز کارهای خوبی درباره آن شده است؛ فیلم های 'ناهید' و 'بایسیکل ران' و سایر فیلم های ایرانی را دیده ام و آنها را دوست دارم.
گردشگر جمهوری آذربایجان نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تبریز بهترین شهر گردشگری ایران است؛ البته کیش، اصفهان، تهران، کاشان، سیرجان و کرمان نیز شهرهای گردشگری خوب ایران هستند که به این شهرها نیز سفر می کنم.
رئوف نقی اف اظهار کرد: برای چندمین بار است که در تبریز هستم و این بار به خاطر سفر کاری به این شهر آمده ام .
این مهندس 55 ساله در خصوص ویژگی مردم ایران و تبریز، می گوید: مردم ایران تلاشگر، با اراده و میهمان نواز هستند .
نقی اف با اشاره به فرهنگ غنی ایرانی، افزود: شهریار از بزرگان شعر و ادب ایران و در جمهوری آذربایجان و روسیه نیز از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردار است.
گردشگر روس گفت: در مدارس روسیه با تاریخ غنی ایران آشنا شدم و در حال حاضر نیز تاریخ ایران در مدارس روسیه تدریس می شود .
ایوانف با بیان اینکه ایران قدیم نصف جهان بود، اظهار کرد : خیام نیشابوری از شعرا و ادبایی است که با آن آشنا هستم و شعرهایش را خوانده ام؛ این شاعر تنها نمونه ای از فرهنگ ممتاز ایرانیان است .
وی همچنین با اشاره به جذابیت های گردشگری تبریز و طبیعت زیبای آن و اینکه نخستین بار است که به تبریز سفر می کند، گفت: نگرش اروپا نسبت به ایران مثبت شده و پس از تحریم های ناعادلانه ایران، در دوره پسابرجام ارتباطات ایران ارتقا یافته و گردشگران خارجی استقبال خوبی از سفر به تبریز و سایر شهرها دارند.
بنابر اعلام ا داره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، در چهار ماهه نخست امسال 112 هزار و 500 گردشگر اروپایی وارد استان شده اند که این رقم برای 12 ماه پارسال افزون بر 450 هزار نفر بود.*ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :