Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 205286
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1396 12:55
تعداد مشاهدات : 417

قطار حومه ای تهران - ورامین- گرمسار راه افتتاح شد

قطار حومه ای تهران- ورامین- گرمسار همزمان با سفر رئیس جمهوری به سمنان و با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل راه آهن شهرستان گرمسار بهره برداری شد.
 قطار حومه ای تهران- ورامین- گرمسار همزمان با سفر رئیس جمهوری به سمنان و با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل راه آهن شهرستان گرمسار بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری ایرنا؛  فرماندار گرمسار روز پنجشنبه در آیین بهره برداری این طرح ریلی افزود: با بهره برداری از این طرح ملی تمهیدات لازم برای تسهیل رفت و آمد مردم این شهرستان به تهران و ورامین فراهم شده است.
داریوش طاهری اظهارداشت : خطوط ریلی این قطار در ایستگاه مرکزی تهران، ایستگاه شهریور، جوانمرد قصاب، ورامین و گرمسار در تردد است.
طاهری طول مسیر ریلی این طرح را 114 کیلومتر ذکر کرد و گفت : برای ساخت وساز عمرانی و زیرساختی این طرح به ازای هر کیلومتر ریل بدون پل، یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
فرماندار گرمسار با اشاره به وجود پل های متعدد در طول مسیر، خاطرنشان کرد : حدود به 350 میلیارد تومان اعتبار برای طرح قطار حومه ای تهران- گرمسار هزینه شده است.
وی تصریح کرد : در صورت استقبال شهروندان استان سمنان تمهیدات لازم برای تردد بیشتر قطار در این مسیر در نظر گرفته می شود.
وی یادآور شد : آیین کلنگ زنی این طرح در مردادماه سال 86 انجام گرفت و تا پایان دوره دولت دهم این طرح با مدیریت شرکت راه آهن 27 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.
فرماندار گرمسار با اشاره به مصوبه هیئت وزیران در رابطه بهره برداری این طرح گفت: این طرح در دولت یازدهم به شرکت متروی تهران واگذار شد و در ابتدای سال 94 دوباره به شرکت راه آهن تحویل داده شد.
وی با تأکید بر مزایا و برکات افتتاح این طرح خاطرنشان کرد: افتتاح قطار حومه ای تهران- ورامین- گرمسار برای این شهرستان توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه ایجاد خواهد کرد و جمعیت بسیاری از مردم ساکن در تهران به این شهرستان سرازیر می کند.
طاهری توسعه اقتصادی و کاهش هزینه را از فواید دیگر این طرح برشمرد و گفت: قطار حومه ای تهران- ورامین- گرمسار می تواند ظرفیت خوبی را برای اشتغال زایی در این شهرستان تأمین کند.
فرماندار گرمسار با قدردانی از همکاری دستگاه های اجرایی در ساخت و افتتاح این طرح، افزود: تاکنون بیش از 60 جلسه با محوریت طرح قطار حومه ای تهران - ورامین- گرمسار در فرمانداری این شهرستان، استانداری و وزارت راه و شهرسازی برگزارشده است.
در سفر رئیس جمهوری به استان سمنان بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 18طرح با اعتباری نزدیک به 11 هزار و 670 میلیارد ریال همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس برنامه ریزی شده است.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در سفر کاروان تدبیر و امید در قالب بیست و ششمین سفر استانی روز سی و یکم فرودین 95 مهمان مردم سمنان بود.
استان سمنان با 702 هزار و 360 نفر جمعیت، مجموعه ای از کویر، جنگل و کوهستان است و گنجی از ذخائر قابل توجه معدنی، بناهای تاریخی و زمینه گردشگری، خاک حاصلخیز برای پرورش انواع محصولات کشاورزی به استان چهار فصل مشهور است.
استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد تولید نمک، حدود 45 درصد تولید گچ و بیش از 90 درصد ذخایر زئولیت و سلستین کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتی و تولیدی دارد و ظرفیت گردشگری این استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و بیش از هزار اثر تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار بالاست.
استان سمنان 9.7 میلیون هکتار وسعت دارد و بیش از پنج میلیون هکتار کویر و 352 هزار هکتار عرصه های جنگلی دارد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :