Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206194
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396 14:20
تعداد بازدید : 456

راه اندازی نخستین واحد تولید فولاد داغ

در این کارخانه نخستین بار در ایران از شبکه های بسته اب در روند تولید فولاد استفاده شده که میزان مصرف اب را تا 60 درصد کاهش داده است .
نخستین واحد تولید شمش فولاد ایران به روش شارژ داغ در استان یزد راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛  مدیر مجتمع فولاد چادرملو گفت : در این کارخانه نخستین بار در ایران از شبکه های بسته اب در روند تولید فولاد استفاده شده که میزان مصرف اب را تا 60 درصد کاهش داده است .

 مصری نژاد افزود: کاهش 60 درصدی مصرف آب درواحدتولید فولاد نسبت به واحدهای تولیدی مشابه ، صرفه جویی 30 درصدی مصرف برق وکاهش  30 درصدی مصرف الکترود و مواد نسوز و صرفه جویی 10 میلیون دلاری ازمزایای بهره گیری ازاین شیوه در تولید فولاد است 

این واحد فولاد سازی با ظرفیت تولیدیک میلیون تن  شمش فولاد به بطورازمایشی  به بهره برداری رسیده و رسیده وقابلیت افزایش تولید فولاد تا یک میلیون و سیصد هزارتن  رادارد

برای ساخت و راه اندازی این واحد فولاد سازی که تمامی مراحل ساخت و راه اندازی ان به همت متخصصان و مهندسان داخلی طی مدت 4 سال انجام شده در مجموع 170 میلیون یورو و 750 میلیارد تومان هزینه شده است .

 با بهره برداری از این کارخانه فولاد سازی که زمینه اشتغال حدود 800 نفر را فراهم کرده است 24 هزار تن اسکلت فلزی ، 22 هزارتن تجهیزات مکانیکی و برقی و 150 هزارتن بتن تولید میشود .

با بهره برداری از این واحد فولاد سازی میزان تولید فولاد کشور به حدود 19 میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت .
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :