Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 206357
تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1396 9:28
تعداد بازدید : 318

شتاب رشد علمی ایران 14 درصد است

طی سه سال اخیر کشور ایران رتبه اول تولید علم را در منطقه و جهان اسلام کسب کرده است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طی سه سال اخیر کشور ایران رتبه اول تولید علم را در منطقه و جهان اسلام کسب کرده است.

دکتر محمد فرهادی روز شنبه 2 اردیبهشت در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه استادیوم علمی دانشگاه بوعلی سینا، با بیان اینکه در بین 25 کشور برتر دارای شتاب علمی، ایران در شتاب رشد علمی حائز رتبه اول است، تأکید کرد: شتاب رشد علمی ایران 14 درصد است.

وی ادامه داد: پس از کشور ایران، روسیه با 10.4 درصد و پس از آن چین با 9.5 درصد به ترتیب حائز رتبه های دوم و سوم در شتاب رشد علمی هستند.

فرهادی به حوزه نوآوری اشاره کرد و یادآور شد: در 3 سال اخیر در حوزه نوآوری از رتبه 113 به رتبه 78 رسیده ایم.

 وی در ادامه با اشاره به پروژه استادیوم علمی دانشگاه بوعلی سینا اظهار کرد: این پروژه، یک پروژه ملی و بین المللی محسوب می شود و در قالب سالن های همایش، نمایشگاه، موزه و محل اسکان دانشمندان اجرایی خواهد شد.

وزیر علوم با بیان اینکه نقشه های این پروژه آماده بوده و اعتباراتی برای آغاز و تکمیل این پروژه در ردیف بودجه دیده شده است، یادآور شد: با کلنگ زنی این پروژه عملیات اجرایی همچون خاک برداری و گودبرداری این طرح انجام خواهد یافت.

فرهادی با بیان اینکه اعتبار کلی این پروژه بیش از 60 میلیارد تومان است، یادآور شد: استادیوم علمی در قالب چند فاز به بهره برداری می رسد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :