Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207294
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1396 9:29
تعداد بازدید : 501

جایگاه دوازدهم ایران در رشته دندان پزشکی

در رشته دندان پزشکی کشور در جایگاه 12 دنیا قرار دارد که یک مزیت نسبی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ با حضور دبیر شورای آموزش دندان پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراسم سالگرد شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و گرامی داشت روز معلم در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد.

دکتر سعید عسگری ضمن تبریک روز معلم و نکوداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، اظهار کرد: معلمی حرفه ای است که متاعش علم است و از این منظر ارزشی که در نام معلم است در سایر اسامی مشهود نیست. وی با اشاره به اینکه معنی اصلی علم دانایی است و از این دیدگاه، در مقابل ندانستن قرار می گیرد، افزود: برخی مکاتب هم علم را به عنوان آنچه که بر مبنای شواهد تجربی بدست آید، تعریف می کنند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تقریبا 20 سال طول کشید تا مجددا کشور به جایگاه علمی پیشین خود برسد، تصریح کرد: خوشبختانه طی دو دهه اخیر شیب تندی در تولید علم در کشور وجود داشته است که باعث شده است رتبه جمهوری اسلامی ایران از مقام 40 در سال 2002 میلادی به رتبه 16 در سال 2015 میلادی برسد.

دکتر عسگری ادامه داد: بر مبنای سند چشم انداز 1404، ایران باید مقام نخست منطقه را از نظر جایگاه علمی کسب کند که درحال حاضر، ایران در میانگین تولید همه علوم به این جایگاه رسیده است.

وی با بیان اینکه در در سال 2015 میلادی بر مبنای اطلاعات پایگاه داده ای اسکوپوس رتبه کشور ایران در حوزه پزشکی در جایگاه نوزدهم دنیا است و کشور ترکیه در همین حوزه در جایگاه 15 قرار دارد، اظهار کرد: در رشته دندان پزشکی کشور در جایگاه 12 دنیا قرار دارد که یک مزیت نسبی است ولی کشور ترکیه که رقیب اصلی ایران در منطقه است در مقام نهم دنیا قرار دارد.

به گزارش وبدا، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به آیات قرآن کریم، فرمایشات پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم (ع)، بزرگان، امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد موضوع تعلیم و معلمی، تصریح کرد: معلمی که از صفت کریمانه پروردگار ناشی می شود، پس از صفت خلقت قرار دارد و تهذیب نفس برای معلم از لوازم ضروری برای هدایت و تعلیم متعلم است. وی افزود: منطبق بر احادیث، مرکب قلم چنین معلمی، از خون شهید بیشتر می ارزد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :