Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207392
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1396 9:43
تعداد بازدید : 882

نیروگاه خورشیدی در آبفای قم افتتاح شد

این نیروگاه درراستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و با ظرفیت 20 کیلووات افتتاح شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ رئیس گروه انرژی و سیستم های کنترل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره برداری نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی هم خبر داد.

یاسر حسنی از بهره برداری نیروگاه خورشیدی در آبفای قم خبر داد و گفت: این نیروگاه در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و با ظرفیت 20 کیلووات در مدار بهره برداری قرار گرفت.
وی سیستم این نیروگاه را متصل به شبکه اعلام کرد و با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها از این سیستم استفاده می کنند، بیان کرد: نصب و راه اندازی آسان، بازدهی بالا و عدم نیاز به باتری برای ذخیره انرژی الکتریکی و به صفر رساندن هزینه های نگهداری از جمله مزایای این سیستم به شمار می رود.
رئیس گروه انرژی و سیستم های کنترل آبفای استان قم با اشاره به اینکه نیروگاه خورشیدی آبفای قم در مساحت 200 مترمربع و با هزینه یک میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: این نیروگاه طی یک ماه آماده بهره برداری شد و عمر مفید آن نیز حدود 30 سال است.
وی صرفه جویی اقتصادی و پایداری انرژی الکتریکی در ستاد مرکزی شرکت آب و فاضلاب استان را از جمله اهداف احداث این نیروگاه ذکر کرد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :