Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 207502
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1396 11:3
تعداد بازدید : 421

خودکفایی ایران در عرصه پزشکی و بی نیازی از اعزام بیماران به خارج

به هیچ عنوان نیازی به اعزام بیمار به خارج از کشور برای دریافت خدمات درمانی و جراحی نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر ایرج فاضل در حاشیه چهل و یکمین کنگره جامعه جراحان ایران افزود: تعرفه های پزشکی یکی از دغدغه های اصلی در این حوزه است که هنوز رفع نشده است، تعرفه های پزشکی دو موضوع مورد بحث دارد یکی نسبت ها، به این صورت که ارزش نسبی هر کاری براساس کتاب تعرفه ها سنجیده شود و بحث دوم قیمت تمام شده هر خدمتی است که ارائه می شود.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به راه حل مناسبی برای واقعی کردن تعرفه ها باید با کشورهای همجوار مقایسه ای در این زمینه صورت گیرد ادامه داد: این دولت سعی داشت در بازه چند ساله مشکل تعرفه ها حل شود که این مهم تحقق پیدا نکرد.

رئیس جامعه جراحان با بیان اینکه مهمترین چالش حوزه سلامت بیمه ها هستند گفت: بیمه ها کلید اصلی حل مشکلات سلامت هستند، باید رابطه بیمه ها با مراکز درمانی و بیماران اصلاح شود تا وقفه پیش آمده در این بین برطرف و رابطه مالی پزشک و بیمار قطع شود.

وی درباره اعزام بیمار به خارج از کشور افزود: به هیچ عنوان در هیچ رشته ای نیاز به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم، اما اگر خود بیمار تمایل به رفتن به خارج در این زمینه داشته باشد مختار است.

فاضل گفت: ما تمام درمان های پیش رفته پزشکی و جراحی را در کشور داریم و امروز هیچ عمل و جراحی نیست که برای آن نیازمند به علم پزشکی سایر کشور ها باشد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :