Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 208593
تاریخ انتشار : 4 خرداد 1396 12:55
تعداد بازدید : 374

تولید ۷۶هزار مگاوات برق در نیروگا ههای کشور

76هزار مگاوات برق در نیروگاههای کشور تولید می شود که 11 هزار و 800 مگاوات آن مربوط به نیروگاههای برقابی است.
 وزیر نیرو گفت: 76هزار مگاوات برق در نیروگاههای کشور تولید می شود که 11 هزار و 800 مگاوات آن مربوط به نیروگاههای برقابی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزای ایرنا؛  حمید چیت چیان روز پنجشنبه در آئین افتتاح نیروگاه رودبار الیگودرز لرستان افزود: تاکنون 22هزار میلیارد ریال برای سد و نیروگاه رودبار هزینه شده و چهارهزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح نیاز است.
به گفته وی بخشی از اعتبارات طرح سد و نیروگاه رودبار از طریق کشور چین تامین شده و چین همکاری های جدی در ساخت این سد داشته است.
وزیر نیرو همچنین اظهار کرد: پس از تکمیل این سد به دنبال این هستیم که سد بختیاری را در این شهرستان بسازیم که این سد نیز ۷۵۰ مگاوات ظرفیت تولید برق دارد.
 این نیروگاه سطحی که از دو واحد 225 مگاواتی تشکیل شده است، تولید سالانه آن با ضریب کارکرد 25 درصد معادل 986 گیگاوات ساعت است.
این نیروگاه علاوه بر توانایی تولید 450 مگاوات توان الکتریکی، قابلیت کنترل فرکانس، کنترل توان رادیو اکتیو و خود راه اندازی جهت بازیابی شبکه سراسری در صورت خاموشی شبکه را دارد.
سد برق آبی رودبار الیگودرز که با طول تاج 185 متر، ارتفاع از پی 155 متر، و عرض تاج 15 متر بر روی رودخانه رودبار ساخته شده است، حجم ذخیره حدود 4 میلیون و 500 هزار متر مکعب آب را دارد.
طرح سد و نیروگاه رودبار لرستان در فاصله 100 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان الیگودرز بر روی رودخانه رودبار از سرشاخه های دز احداث شده است.
بدنه این سد از نوع خاکی با هسته رسی بوده که در دره ای تنگ و باریک احداث شده است.
عکس آرشیوی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :