Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 208606
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1396 10:1
تعداد بازدید : 366

بومی سازی پمپ های خلا کاربردی در صنایع نفت و پزشکی

محققان کشور موفق به تولید و بومی سازی پمپ های وکیوم در صنایعی شدند.
محققان کشور موفق به تولید و بومی سازی پمپ های وکیوم در صنایعی چون غذایی، شیمیایی پزشکی و نفت و پتروشیمی شدند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزای ایسنا؛ پمپ های وکیوم کاربردهای متنوع و گسترده خود را در صنایع گوناگون داشته و دارند و بر همین اساس یکی از شرکت های فناور کشور با ورود به این عرصه و بومی کردن دانش این پمپ ها توانسته است بخشی از نیاز صنایع به این فناوری را تامین کند.

صمد عبدلی، مجری طرح با اشاره به بومی سازی دانش فنی پمپ های خلا در کشور، افزود: این پمپ ها در صنایع مختلف از صنعت چاپ تا پزشکی و بیمارستانی کاربرد دارند و از مهمترین کارکرد این پمپ ها ایجاد خلأ، هواگیری، فیلتراسیون و تخلیه مخلوط های گاز و بخار از سیستم ها است.

وی صنایع شیشه و بلور، غذایی، شیمیایی، نفت و پتروشیمی، پزشکی و بیمارستانی و آزمایشگاه ها را از جمله بخش هایی عنوان کرد که این پمپ ها در آنها کاربرد دارند و اظهار کرد: با مطالعات انجام شده توانایی ساخت پمپ های وکیوم و تجهیزات منطبق با خواست روز بازار را در کشور فراهم کردیم.

عبدلی ادامه داد: در این پروژه علاوه بر طراحی و تولید تجهیزات و قطعات پمپ وکیوم و مقاومت قطعات بر اساس استانداردهای روز دنیا، تلاش کردیم ضمن ارتقای کیفی و کمی محصولات و خدمات خود و تامین نیاز بازار داخلی با حضور در بازارهای جهانی گامی دیگر در جهت خودکفایی این حوزه برداریم.

وی از اجرای فاز توسعه ای این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: در فاز دوم، تولید سازه های کوچکتر و پمپ های خشک و دو مرحله ای در دستور کار قرار گرفته است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :