Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212073
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1396 16:55
تعداد مشاهدات : 179

کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا - چین تایپه

ایران با ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز قهرمان آسیا شد

نمایندگان اوزان ۷۴، ۸۴ و ۹۶ کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفان مدال طلای رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا را از آن خود کردند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ در پایان رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا و در روز دوم این مسابقات که از صبح امروز (یکشنبه) در شهر تایچونگ چین تایپه (تایوان) آغاز شده بود، نمایندگان کشورمان در اوزان 55، 60، 66، 74، 84 و 96 کیلوگرم به مصاف حریفان رفتند که متقی نیا در 74، بذری در 84 و شریعتی نیا در 96 کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفانشان در فینال به مدال طلا دست پیدا کردند.

امامی در 60 و حسینی در 66 کیلوگرم هم با شکست در فینال نقره گرفتند. نادر نصری نیز در 55 کیلوگرم با پیروزی در دیدار رده بندی به مدال برنز دست یافت.

بدین ترتیب با احتساب مدال برنز شایان جلیل زاده در روز اول در وزن 120 کیلوگرم، تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز با 69 امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

* نتایج مسابقات نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم که 13 کشتی گیر حضور داشتند نادر نصری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر (با ضربه فنی) راتاناتهیوات از تایلند کشتی را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 8 بر 2 از سد روزگلدی سیداُف از ترکمنستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 2 بر 2 (با ضربه فنی) مغلوب جهانگیرمیرزا توروبوف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. نصری با نتیجه 10 بر صفر چیا چانگ از چین تایپه را شکست داد و برنز گرفت.

در وزن 60 کیلوگرم یونس امامی در دور اول یونت اِردِن چیمگ از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ادیل قدیربیک اولو از قرقیزستان به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت. امامی در این مرحله نیز با نتیجه 12 بر 4 از سد سلطان بیسوف از قزاقستان گذشت و فینالیست شد.

وی در فینال با نتیجه 9 بر 2 و با ضربه فنی مغلوب شاروان از هند شد و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن 12 نفر وزن کشی کرده بودند.

در وزن 66 کیلوگرم که 15 نفر حضور دارند، امیرحسین حسینی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر ال آستا از سوریه ر اشکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 8 بر 4 از سد کاران از هند گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. حسینی در این مرحله نیز با نتیجه 13 بر 6 مقابل تمولن انختویا از مغولستان به برتری دست یافت و فینالیست شد.

وی در فینال با نتیجه 8 بر 6 مغلوب ریوما آنراکو از ژاپن شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 74 کیلوگرم محمد متقی نیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر یک وانگ از چین تایپه را شکست داد. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد ریوکی یوشیدا از ژاپن گذشت و فینالیست شد.

متقی نیا در فینال با نتیجه 14 بر 3 عیسی شاپی یف از ازبکستان را شکست داد و نخستین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد. در این وزن 11 نفر حضور داشتند.

در وزن 84 کیلوگرم که 12 نفر به روی باسکول رفته بودند، احمد بذری در دور نخست با نتیجه 9 بر 3 الماس ژونیس از قزاقستان را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 11 بر صفر از سد عزت گاجی یف از ترکمنستان گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. بذری با برتری 9 بر صفر مقابل جبرئیل شاپی یف از ازبکستان فینالیست شد.

وی برای کسب مدال طلا با نتیجه 6 بر 5 از سد دیپاک پونیا از هند گذشت و قهرمان شد.

در وزن 96 کیلوگرم دانیال شریعتی نیا پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر موهامت روزی کولی یف از ترکمنستان را شکست داد. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر از سد ابراهیم ایلخوم جانوف از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

شریعتی نیا در فینال به مصاف کانتورو تالانت بیک اولو از قرقیزستان رفت که با نتیجه 10 بر صفر او را شکست داد و ایران را صاحب سومین مدال طلا کرد.

به گزارش فارس، تیم کشورمان در روز اول و در 2 وزن نخست توسط شایان جلیل زاده در وزن 120 کیلوگرم صاحب یک مدال برنز شده بود. تیم های ازبکستان با 67 و قزاقستان با 53 امتیاز هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :