Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212497
تاریخ انتشار : 4 تیر 1396 12:27
تعداد بازدید : 467

تولید بیش از 62 هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه فولاد چهارمحال وبختیاری

62 هزار و 214 تن آهن اسفنجی طی سه ماه نخست سال جاری در این کارخانه تولید شده است.
 مدیر آهن سازی شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال وبختیاری گفت: 62 هزار و 214 تن آهن اسفنجی طی سه ماه نخست سال جاری در این کارخانه تولید شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  جمشید علی بابایی اظهار کرد: از این میزان محصول تولیدی 38 هزار و 832 تن آهن اسفنجی تنها در خردادماه امسال تولید شد که رکوردی برای تولید محصول در کارخانه است.
به گفته وی از زمان راه اندازی کارخانه فولاد سفیددشت چهارمحال وبختیاری در آبان ماه سال گذشته تا پایان خردادماه امسال 174 هزار و 624 تن آهن اسفنجی در این کارخانه تولید شده است.
مدیر آهن سازی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری گفت: این موفقیت تولید محصول با تلاش و همت تمامی مدیران و کارکنان واحدهای آهن سازی، خدمات فنی و پشتیبانی به ثبت رسید.
علی بابایی افزود: آهن اسفنجی در این شرکت با متالیزاسیون 95 و کربن 1.7 درصد تولید می شود که از کیفیت بالایی بهره مند است.
اول تا دهم تیرماه دهه گرامیداشت تولید در صنعت نامگذاری شده است.
به گزارش ایرنا، از ابتدای عملیات ساخت طرح فولاد چهارمحال و بختیاری تا سال 92 حدود 4 هزار میلیارد ریال اعتبار در طرح هزینه شد که با واگذاری 65 درصد این کارخانه به فولاد مبارکه، این بخش 6 هزار میلیارد ریال در ساخت کارخانه سرمایه گذاری کرد و 35 درصد مابقی را سازمان ایمیدرو خریداری و سرمایه گذاری کرده است.
مجموعه فولاد چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) در 422 هکتار و با زیربنای 250 هکتار، در سفید دشت فعال است.
طرح توسعه فولاد در سفر رییس جمهوری در سال 93 به چهارمحال و بختیاری، ایجاد بخش تولید ورق (نورد سرد و گرم) نیز برای این طرح در نظر گرفته شد.
مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری در سفید دشت در حدود 30 کیلومتری شهرکرد واقع است.
هم اینک یکهزار و 127 واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :