Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 212793
تاریخ انتشار : 12 تیر 1396 9:36
تعداد بازدید : 298

ایران در تولید فولاد به رتبه چهاردهم جهان صعود کرد

عملکرد تولید فولاد خام کشور با رشد 28 درصدی 14 میلیون و 361 هزار تن در سال 1391 به 18 میلیون و 466هزار تن در سال 95 رسید و با رسیدن ظرفیت فولاد کشور به 30 میلیون تن، شرایطی فراهم شد که ایران در رتبه بندی جهانی فولاد به رده چهارده صعود کند.
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اصفهان گفت: ایران با تولید 30 میلیون تن فولاد، به رتبه چهاردهم تولید این محصول در جهان صعود کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ بهرام سبحانی که به مناسبت روز صنعت و معدن سخن می گفت، با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و توجه به بخش صنعت تولید و اشتغال از صعود ایران در رتبه بندی جهانی فولاد در رده چهاردهم خبر داد و افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان مهمترین موتور محرکه اقتصاد کشور در بخش صنعت و معدن سبب گردید تا دولت با درک صحیح از این رهنمود تلاش کند.
وی تصریح کرد: عملکرد تولید فولاد خام کشور با رشد 28 درصدی 14 میلیون و 361 هزار تن در سال 1391  به 18 میلیون و 466هزار تن در سال 95 رسید و با رسیدن ظرفیت فولاد کشور به 30 میلیون تن، شرایطی فراهم شد که ایران در رتبه بندی جهانی فولاد به رده چهارده صعود کند.
مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به موفقیت هایی که صنعت فولاد کشور در بخش تامین بازار داخل و حضور در بازارهای جهانی به دست آورده است، افزود: به کارگیری راهبردهای موفقیت آمیز در بخش فولاد باعث شده است که فولادسازان طی سالهای اخیر علاوه بر تامین نیاز مشتریان داخل، رشد مناسبی در صادرات محصولات فولادی داشته باشند؛ برای مثال، فولاد مبارکه توانست به رکورد تاریخی 3 میلیون و 800 هزار تن صادرات در سال دست یابد. نکته قابل توجه سهم بالای بازار اروپا از این صادرات است که خود دلیل مهمی بر توجه به تولید محصولات کیفی در این شرکت است.
سبحانی درخصوص وضعیت صنعت فولاد در سال 95 گفت: بازار فولاد کشور در این سال وضعیت نسبتا بهتری را پشت سر گذاشت. به خاطر داشته باشیم که سال 94 نه تنها برای بازار ایران، بلکه برای اکثر بازارهای بین المللی یکی از بدترین سالها بود؛ ولی خوشبختانه با تدابیر خوبی که دولت در امر سیاست گذاری واردات و صادرات فولاد در پیش گرفت، بازار در سال 95 تا حد زیادی با تغییر مناسب، ترمیم شد. تا جایی که همانگونه که اشاره شد، در بخش فروش بین المللی و صادرات، موفقیت های چشمگیری نصیب فولادسازان کشور شد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :