Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 214369
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396 11:3
تعداد بازدید : 358

واکسن فلج اطفال موسسه رازی در وزارت بهداشت ثبت شد

این موسسه موفق شده بر اساس فرمت CTD واکسن فلج اطفال را در وزارت بهداشت به ثبت برساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ معاون تضمین کیفیت موسسه رازی از ثبت نخستین فرآورده پزشکی مورد مصرف انسانی (واکسن فلج اطفال) این موسسه در وزارت بهداشت خبر داد.

 دکتر مهرداد راسخی با اشاره به اینکه موسسه رازی موفق شده نخستین فرآورده پزشکی مورد مصرف انسانی خود (واکسن فلج اطفال) را در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ثبت برساند، اظهار کرد: این محصول سال ها است که در موسسه رازی تولید می شود.

وی تأکید کرد: مقررات خاصی بر اساس استانداردهای جهانی برای تولیدات ایجادشده که بر مبنای آن تمامی محصولات باید دارای پرونده جامع دارویی به نام CTD باشد.

وی با اشاره به اینکه این CTD بر اساس فرمت جهانی تدوین و برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است، افزود: این موسسه موفق شده بر اساس فرمت CTD واکسن فلج اطفال را در وزارت بهداشت به ثبت برساند.

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی خاطرنشان کرد: این نخستین تجربه موسسه رازی در ثبت فرآورده های پزشکی بوده و باقی مانده این فرآورده های مصرف انسانی نیز بر اساس همین روند تکمیل شده و پرونده جامع دارویی برای آن ها طی دو سال آینده در نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عدم ثبت محصولات به معنای نداشتن گواهی کیفیت نیست، گفت: نزدیک به نیم قرن از تولید واکسن فلج اطفال توسط موسسه رازی می گذرد و تأثیر این واکسن در ریشه کنی بیماری فلج اطفال به معنای کیفیت بالا و ضمانت محصولات این موسسه است.

دکتر راسخی تأکید کرد: بر اساس قواعد جهانی این موسسه باید پرونده جامع دارویی برای ثبت محصولات تشکیل دهد، البته نداشتن این گواهی به معنای بی کیفیتی محصولات نیست چراکه کیفیت در مقام عمل به اثبات می رسد و بر همین مبنا فرآورده های پزشکی موسسه رازی، کیفیت خود را به اثبات رسانده است.

وی تأکید کرد: این الزامات جهانی است که ما را وادار می کند تا پرونده فنّاوری یا CTD داشته باشیم که در حال حاضر این پرونده تشکیل شده و موفق به ثبت محصول واکسن فلج اطفال شده ایم و در کل جهان دارای شماره ثبت این واکسن هستیم.

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی اضافه کرد: بر اساس همین کیفیت بالای محصولات موسسه رازی، سرم های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی، واکسن فلج اطفال و واکسن «ام. ام. آر» این موسسه به کشورهای همسایه ایران و نیز کشورهای بزرگ دنیا صادر می شود و بسیاری از آنان خواستار این محصولات هستند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :