Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 218954
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396 10:32
تعداد مشاهدات : 277

ایران به جمع 6 کشور صاحب فناوری شبیه ساز پرواز پیوست

فناوری ساخت این دستگاه تا کنون در اختیار کشورهایی مانند هلند، فرانسه، ژاپن، آمریکا و آلمان بوده است و ایران ششمین کشور صاحب این فناوری به شمار می رود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ طی برپایی مراسمی در دانشگاه تربیت مدرس، از آلات دقیق پروازی ویژه شبیه سازی پروازی رونمایی شد.

 این شبیه ساز پرواز امروز با حضور دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در دانشگاه تربیت مدرس رونمایی شد.

محمد رستمی از محققان این طرح در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه این دستگاه ویژه هواپیمایی سسنا 172 است، گفت: هواپیماهای سسنا 172 از جنس هواپیماهای کوچک آموزشی هستند.

وی با بیان اینکه تا کنون این دستگاه از خارج وارد می شد، به برخی از سوانح هوایی ناشی از نبود این دستگاه ها اشاره کرد و یادآور شد: در این پروژه موفق به بومی سازی این دستگاه شدیم.

وی خاطرنشان کرد: فناوری ساخت این دستگاه تا کنون در اختیار کشورهایی مانند هلند، فرانسه، ژاپن، آمریکا و آلمان بوده است و ایران ششمین کشور صاحب این فناوری به شمار می رود.

رستمی همچنین یادآور شد: تا قبل از ساخت این دستگاه نرم افزار سامانه این دستگاه در کشور وجود داشت، ولی سخت افزار آن به کشور وارد می شد؛ در این راستا دانشگاه تربیت مدرس در قالب پروژه تحقیقاتی پس از دو سال موفق به طراحی و ساخت ابزار دقیق پرواز شد.

به گفته وی، کاربرد این فناوری موجب کاهش هزینه ها به اندازه دوسوم خواهد شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :