Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219058
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1396 8:34
تعداد مشاهدات : 166

همکاری ایران در اطفاء حریق جنگلهای گرجستان

شرکت هواپیمایی ایرانی با اعزام دو فروند بالگرد MI-۱۷۱ برای خاموش کردن آتش جنگلهای گرجستان نقش آفرینی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزار مهر؛ یک شرکت هواپیمایی ایرانی با اعزام دو فروند بالگرد MI-۱۷۱ با ظرفیت حمل هر سبد حداکثر ۴ هزار لیتر آب به گرجستان برای خاموش کردن آتش جنگلهای این کشور نقش آفرینی کرد.

 رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی این سازمان، گفت: یک شرکت هواپیمایی ایرانی با اعزام دو فروند بالگرد MI-۱۷۱ با ظرفیت حمل هر سبد حداکثر ۴ هزار لیتر آب به گرجستان برای خاموش کردن آتش جنگلهای این کشور نقش آفرینی کردند.

وی افزود: ماموریت این دو بالگرد در طول ۹ روز صورت گرفته و ۱۰۳ ساعت و ۳۴۹ سورتی پرواز را ثبت کرده و در جابه جایی ۱۰۳ نفر مسافر و همچنین حمل ۵۶۲ تن آب در محار آتش جنگلهای گرجستان بسیار تاثیر گذار بودند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه افزود: سفیر جمهوری اسلامی ایران در یکی از پروازهای عملیاتی حضور داشته و در محل سفارت نیز ضمن ابلاغ مراتب تقدیر مسئولان گرجستانی با اهداء لوح از خدمه پروازی ایران تقدیر و تلاش آنان را شجاعانه و به شمار آورده است.

 گفتنی است؛ حضور دو بالگرد ایران در جریان اطفاء حریق جنگلهای گرجستان در بین مردم و شبکه های اجتماعی و رسانه های این کشور انعکاس قابل توجهی داشته و خواستار همکاری های بیشتر و انتقال تجربیات مدیریت بحران در این خصوص شده اند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :