Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219158
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1396 9:36
تعداد مشاهدات : 205

تولید انبوه ریل ملی در ذوب آهن اصفهان آغاز شد

همزمان با حضور جمعی از فعالان بازار سرمایه در ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

تولید انبوه ریل ملی که نقش مهمی در خودکفایی صنعت ریلی کشور دارد، همزمان با حضور جمعی از فعالان بازار سرمایه در ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛  بر اساس قرارداد فروش ریل بین ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوری اسلامی، 40 هزار تن ریل U33 تولید می شود تا در خط آهن کشور مورد استفاده قرار گیرد. 

همچنین قرارداد جدید برای تحویل 25 تا 30 هزارتن ریل UIC60 ( جهت خطوط بسیار پرسرعت ) نیز به زودی بین ذوب آهن اصفهان و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منعقد می شود. 

فعالان بازار سرمایه به منظور آشنایی نزدیک با فعالیت ها، دستاوردها و پروژه های ذوب آهن اصفهان در این شرکت حضور یافتند و ضمن بازدید از بخش های مختلف خط تولید از جمله کوره بلند شماره 3، خط تولید ریل ملی در نورد 650، فولادسازی، کک سازی و غیره با مسئولان ذوب آهن نیز دیدار و گفت وگو کردند.

 در سفر محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به اصفهان که هفتم شهریورماه صورت گرفت وی از عدم خرید ریل ذوب آهن توسط راه آهن جمهوری اسلامی انتقاد کرد. وی با بیان اینکه بدهی های سنواتی، دلیل عدم خرید ریل ملی ذوب آهن توسط راه آهن است، گفت: طی جلسه ای با مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی، مشکلات بر سر راه فروش ریل ملی به راه آهن را مرتفع می کنیم.

شریعتمداری همچنین درباره تولید ریل ملی در کارخانه ذوب آهن گفت: این واحد صنعتی مطابق با استانداردهای روز موفق به تولید ریل ملی شده است، ما اکنون اقدام به واردات ریل از کشورهای مختلف می کنیم این در حالی است که با استفاده از ریل ملی می توانیم به توسعه فعالیت این واحد بزرگ تولید فولاد کمک کرده و ریل ایرانی نیز در شبکه راه آهن مورد استفاده قرار گیرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :