Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 219714
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1396 10:22
تعداد بازدید : 306

اعطای معتبرترین جایزه ادبی آلمان به نویسنده ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت

فریبا وفی که پیش از این برگزیده شدنش در معتبرترین جایزه ادبی آلمان خبرساز شده بود،جایزه خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دریافت خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ فریبا وفی نویسنده رمان «ترلان» که اخیرا ً برگزیده معتبرترین ترین جایزه ادبی آلمان معروف به « لیب پروم» در سال 2017 شده است، جایزه خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دریافت خواهد کرد.

وی شنبه 14 اکتبر 2017 در مراسمی که ساعت 16: 30 دقیقه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار می شود، جایزه خود را دریافت خواهد کرد.

بر اساس اعلام سایت لیب پروم فریبا وفی با رمان ' ترلان' که ترجمه آلمانی آن در سال 2015 توسط انتشارات زوویت و به کوشش یوتا هیمل رایش منتشر شده است، بیشترین آرای خوانندگان را کسب و برنده این جایزه شناخته شد.

رمان «ترلان» روایتگر سقوط رژیم پهلوی و تحولات بعد از آن است، ترلان دختر جوانی که به دنبال یافتن مسیر خود در وضعیت متحول شده اوایل انقلاب است ، قهرمان این داستان است.

فریبا وفی رمان نویس و نویسنده داستان کوتاه ایرانی است. از میان آثار وی «پرنده من» و «رؤیای تبت»، برنده چند جایزه­ ادبی معتبر در ایران شده و داستان هایی از او به زبان های انگلیسی، سوئدی، روسی، ترکی، عربی، ژاپنی، ترجمه شده است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :