Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220524
تاریخ انتشار : 6 مهر 1396 9:35
تعداد بازدید : 508

واکنش گردشگر استرالیایی به تشییع شهید حججی

گردشگر استرالیایی: من تا قبل از اینکه ایران بیایم دیدگاه بدی نسبت به ایران داشتم اما این شهید دیدگاه مرا نسبت به اسلام عوض کرد.

توریست استرالیایی در واکنش به مراسم تشییع شهید حججی در میدان امام (ره) گفت: من تا قبل از اینکه ایران بیایم دیدگاه بدی نسبت به ایران داشتم اما این شهید دیدگاه مرا نسبت به اسلام عوض کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ در حاشیه مراسم تشییع شهید حججی در میدان امام (ره) زن استرالیایی تماما چشم به نظاره تابوت شهید حججی ایستاده است.

جلو تر می روم تا با او گفت و گو کنم، تا می گویم خبرنگار هستم، می گوید «جنگ» هر جای دنیا که باشد بد است.

او می گوید: من تا قبل از اینکه ایران بیایم دیدگاه بدی نسبت به ایران داشتم اما این شهید دیدگاه مرا نسبت به اسلام عوض کرد.

وی افزود: فهمیدم که ایرانی ها هم مثل مردم خودم هستند؛ ما همه انسان هستیم، این شهید هم سن پسر من است و وقتی به استرالیا برگردم حتما به پسرم خواهم گفت مسلمانان آن چیزی که به ما می گویند نیستند.

در همه میدان می شد توریست هایی را دید که نگاه های متعجب شان بر جمعیت یکپارچه سیاه پوش گریان ایرانی خیره مانده است؛ یک نفر می پرسد: این جمعیت برای چه به میدان آمده اند؟ می خواهم بگویم که مردی از تبار حسین (ع) با عزت به کشورش بازگشته، قصه، قصه سر دادن است و شهادت.

این جمعیت برای مردی آمده است که جانش را در راه عشق بزرگی داده است و حال خداوند آن چنان عشقش را به دل همگان انداخته که زبان از بیانش قاصر است اما دایره لغاتم آن قدر محدود است و پیشینه فکری مان آنقدر از هم دور است که تنها با لبخند می گویم: سربازی جوان بود که او را کیلومترها دورتر از کشورش در اوج غربت برای امنیت مردم سرزمینش و هدفی والا سر بریدند.

با تعجب نگاه می کند، شانه ای بالا می اندازد و با جمعیت سلفی می گیرد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :