Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220642
تاریخ انتشار : 10 مهر 1396 10:32
تعداد بازدید : 380

موفقیت 3 دانشجوی علوم پزشکی جیرفت در نهمین المپیاد علمی کشور

سه دانشجوی جیرفتی موفق به کسب مدال نقره و لوح افتخار در نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های کشور شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت گفت: سه دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت موفق به کسب مدال نقره و لوح افتخار در نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های کشور شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛  ایمان قاسم زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افتخارات کسب شده، توسط دانشجویان دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت در المپیاد علمی اظهار داشت: رضا رمضانی دانشجوی رشته پزشکی این دانشگاه در آزمون گروهی نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور به همراه دو نفر از دانشجویان دانشگاه های کرمان و زاهدان در قالب تیم سه نفره موفق به کسب مدال نقره گروهی در حیطه استدلال بالینی شدند.

وی با بیان اینکه این موفقیت ارزشمند را به جامعه علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، استادان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان تبریک می گویم، افزود: همچنین الهه افتخاری و نیلوفر شفیع پور عضو تیم فلسفه پزشکی منطقه هشت بین هشت تیم برتر کشور قرار گرفتند و موفق به کسب لوح افتخار شدند.

قاسم زاده تصریح کرد: مرحله انفرادی نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های کشور همزمان در 19 مرکز امتحانی سراسر کشور برگزار و مرحله دوم آزمون نیز از ۱۷ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد و طی آن دانشجویانی که در مرحله اول بالاترین امتیاز را به دست آورده بودند در قالب گروهی به رقابت با یکدیگر پرداختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت ادامه داد: بر اساس اعلام دبیرخانه المپیاد، در این دوره حدود 2 هزار نفر از دانشجویان علوم پزشکی در پنج حیطه «استدلال بالینی»، «آموزش پزشکی»، «فلسفه پزشکی»، «تفکر علمی در علوم پایه» و «مدیریت نظام سلامت» با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی بیان داشت: مرحله دوم نهمین دوره المپیاد از 17 شهریور ماه با شرکت حدود ۴۵۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کلید خورد و شرکت کنندگان در قالب گروهی با یکدیگر به رقابت پرداختند، این مرحله به صورت آزمون شفاهی و ارائه پایان نامه ها که بیش از دو ماه روی آن ها کار شده بود، برگزار شد. 

قاسم زاده عنوان کرد: در آزمون گروهی 10 تیم از مناطق آمایشی دو، سه، پنج، هفت، هشت «استان کرمان و زاهدان» و 10 به مرحله نهایی راه یافتند که در این رقابت تیم منطقه هشت آمایشی در حیطه استدلال بالینی موفق به کسب مدال نقره گروهی شد، رضا رمضانی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یکی از سه عضو این تیم بود.

وی ابراز داشت: همچنین الهه افتخاری دانشجوی رشته پزشکی و نیلوفر شفیع پور دانشجوی رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اعضای تیم فلسفه پزشکی منطقه هشت موفق شدند، همراه با تیم هایی از دانشگاه های شهید بهشتی، تهران و مشهد در بین هشت تیم برتر کشوری قرار گیرند و لوح افتخار کسب کنند.   

قاسم زاده با اشاره به پذیرش دانشجو در 9 رشته در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خاطرنشان کرد: ورودی دانشجویان سال 96 دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 247 نفر است که بیشترین پذیرش امسال در رشته های پزشکی و پرستاری است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :