Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 220912
تاریخ انتشار : 12 مهر 1396 11:39
تعداد بازدید : 300

­رونمایی از کاتالیست بومی سازی شده PERED

از کاتالیست بومی سازی شده فرآیند PERED که کاربردش بهینه سازی تولید آهن اسفنجی طی مراسمی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ این فناوری با تکیه بر اصول علمی و تجارب متخصصان به منظور کاهش هزینه های ساخت و بهینه سازی تولید آهن اسفنجی بومی سازی شده است.

از مزیتهای منحصر به فرد فناوری پرد طول عمر بیشتر و تسریع در شکست گازهای احیایی اعلام شده است.
تاکنون شرکتهای فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و گلگهر به عنوان بزرگترین مگامادول احیاء مستقیم در منطقه از این فناوری بومی شده استفاده کرده اند و امروز مراسم رونمایی آن با حضور مسئولان شرکت مهندسی معادن و فلزات(MME) و شرکت نفت و گاز سرو برای مجتمع احیا استیل فولاد بافت برگزار شد .
این مراسم در حاشیه دومین کنفرانس بین المللی استیل پرایس - نوآوری در تجارت و تکنولوژی فولاد و مواد اولیه به انجام رسید.
 
25 درصد فولاد اسفنجی کشور با کاتالیست بومی شده شرکت سرو تولید می شود

­مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو با اشاره به آغاز ورود این شرکت دانش بنیان به عرصه تولید کاتالیست در سال ۷۶ و با همکاری شرکت پتروشیمی شیراز گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد فولاد اسفنجی کشور با کاتالیست بومی شده شرکت سرو تولید میشود.
امیرهومن کریمی وثیق که در دومین کنفرانس بین المللی استیل پرایس - نوآوری در تجارت و تکنولوژی فولاد و مواد اولیه سخن می گفت: بارگزاری کاتالیست تولیدی این شرکت را در ۴ واحد صنعتی در مدولهای A,B,D شرکت فولاد مبارکه اصفهان، واحد احیاء ۳ شرکت فولاد خوزستان و نیز طرح کوثر شرکت آهن و فولاد گلگهر برشمرد.
به گفته کریمی وثیق تا پایان امسال میلادی تولید فولاد اسفنجی کشور با کاتالیست بومی شرکت سرو به بیش از ۳۵ درصد و تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۸۵ درصد خواهد رسید.
وی ادامه داد: با تحقق این برنامه ها حدود ۱۰۲۰ تن ظرفیت تولید کاتالیست خواهیم رسید که با توجه به نیاز کمتر از ۸۰۰ تنی کشور ۲۵ درصد بیش از نیاز داخل تولید و آماده صدور به بازارهای جهانی خواهیم شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :