Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 232724
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396 9:33
تعداد بازدید : 476

سامانه پایش اطلاعات کشور افتتاح شد

سامانه پایش اطلاعات کشور «پاک» در راستای شفافیت اطلاعاتی و ارایه تصویر واقع گرایانه ...
به گزارش خبرگزاری مهر،  رئیس دفتر رئیس جمهور امروز (دوشنبه) ضمن افتتاح سامانه پایش اطلاعات کشور با گزارش مسئولین طراحی و راه اندازی این سامانه در جریان مزیت ها و قابلیت های آن قرار گرفت.

این سامانه اطلاعاتی به عنوان مرکزی برای دیده بانی شاخص های کلیدی در تمام بخش ها، بخصوص در بخش های اقتصادی به منظور رصد فضای کسب و کار در کشور عمل می کند و بر این اساس پروژه توسعه و تکمیل سامانه پایش اطلاعات کشور در فاز پایلوت در حداکثر ۱۰ دستگاه با حداقل ۱۵۰ شاخص کلیدی، افتتاح و به بهره برداری رسید.

ارایه اطلاعات صحیح شفاف و به روز برای نهادهای حاکمیتی، نهادینه کردن برنامه ریزی و تصمیم گیری صحیح بر اساس اطلاعات داشبورد، ارایه تصویر واقع گرایانه از عملکرد زیرمجموعه های دولت در راستای شفافیت اطلاعاتی، بسترسازی تبادل اطلاعات مدیریتی میان دستگاه های اجرایی و تحقق بودجه ریزی و تخصیص اعتبارات بر اساس عملکرد و تناسب هزینه ها متناسب با خروجی های مورد انتظار حاکمیت از جمله اهداف راه اندازی این سامانه به شمار می رود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در مراسم افتتاح سامانه اطلاعات پایش کشور «پاک» و در اولین نشست اعضای شورای مدیران کل دفاتر و حوزه های وزارتی و حوزه ریاست سازمان ها و نهادها در دولت دوازدهم، دقت عمل و سرعت در انتشار اطلاعات و پاسخگویی به درخواست ها را مورد تأکید قرار داده و در این راستا مسئولین حوزه ریاستی را به تعامل و هماهنگی نزدیک تر با یکدیگر فرا خواند.

واعظی با قدردانی از همه کسانی که در راه اندازی سامانه «پاک»، تلاش کرده اند، گفت: مسئولین حوزه ریاستی وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف به عنوان موتور محرکه زیر مجموعه های خود، بایستی با برگزاری جلسات منظم و همفکری مستمر در روند انجام امور شتاب و سرعت بیشتری ایجاد کنید.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه تلاش برای ارتقاء روحیه نشاط و امید در جامعه را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: متأسفانه در گذشته بخاطر اختلافاتی که بین برخی مسئولین و جناح های مختلف کشور حضور داشت، فضای یأس و ناامیدی در جامعه به وجود آمده بود و امروز لازم است با همدلی و هماهنگی روزافزون، روحیه نشاط و امید را در جامعه و در میان مردم هر چه بیشتر تقویت کنیم و اهتمام جدی دولت پیشگام و پیشتازی در این مسیر است.

وی اضافه کرد: دولت مصمم است با کمک و پشتیبانی مردم در مسیر حل و فصل مشکلات با قوت گام بردارد و دولت خود را خدمتگزار مردم دانسته و به آن افتخار می کند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری همچنین لزوم احترام به ارباب رجوع را از سوی دستگاه های مختلف مورد تأکید قرار داد و گفت: وظیفه همه مسئولین و دستگاه ها توجه و عنایت ویژه به مردم و پاسخگویی شایسته به مطالبات آنان است، و ضرورت دارد این موضوع از سوی همه دستگاه ها مورد توجه قرار بگیرد.

در این مراسم همچنین با حضور واعظی از مسئولین و مدیران کل برتر دفاتر وزارتی و روسای سازمان ها تقدیر شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :