Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234954
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396 19:52
تعداد بازدید : 311

ایران جزو 15 کشور اول جهان در حوزه چشم پزشکی

عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران گفت: ایران در حوزه چشم پزشکی جزو 15 کشور نخست جهان است و از نظر دانش نظری و تکنیک ها، پیشرفت های خوبی داشته است.
دکتر علی صادقی طاری چهارشنبه در حاشیه دهمین همایش گروه جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران و دوازدهمین همایش گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ایران جزو کشورهای پیشرو در حوزه چشم پزشکی است و در سطح جهان وضعیت این حوزه از نظر تئوری، دانش و تجهیزات به روز است. 
وی به شایع ترین مشکلات چشمی اشاره کرد و گفت: آب مروارید به عنوان یک عارضه طبیعی سنی شایع ترین بیماری چشمی است و عوارض چشمی بیماران مبتلا به دیابت و آب سیاه در درجات بعدی قرار دارند. 
صادقی طاری در خصوص عوارض گرد و غبار بر چشم اظهار کرد: این پدیده تحریکات چشمی مانند قرمزی، سوزش، ریزش اشک، احساس وجود جسم خارجی و خارش چشم را به دنبال دارد. 
استاد چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: استفاده از داروهای شیمیایی و محلول های شستشوی چشمی نزد پزشکان جایگاهی ندارد و استفاده از آب سالم و پاک و قطره های اشک مصنوعی برای شستشو توصیه می شود. 
وی در خصوص انجام اعمال زیبایی در اطراف چشم گفت: بوتاکس در اطراف چشم و یا هر نقطه از بدن کوتاه مدت است و باید دوباره تزریق شود اما جراحی ماندگارتر است. 
صادقی طاری با اشاره به اینکه ترمیم صدمات یا ضایعات سنی ماندگار نیست ادامه داد: با توجه افزایش سن، انتظار برگشت چروک های لیزر شده وجود دارد. 
استاد چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: پزشک وظیفه دارد عوارض را برای بیمار توضیح دهد و وجود درصدی از عارضه در هر نوع عمل جراحی اجتناب ناپذیر است اما نباید مانع استفاده از آن روش شود. 
وی در خصوص شایع ترین عوارض لیزر گفت: شایع ترین عارضه لیزر سوختگی معمولی است که در صورتی که عمل تخصصی انجام نشود می تواند در بیمار دچار عارضه کند. 
صادقی طاری ادامه داد: وقتی پزشکی عملی را انجام می دهد باید خودش توانایی درمان عوارض را داشته باشد که یک اصل در پزشکی است. 
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران گفت: انتخاب بیمار در مورد عمل های زیبایی باید لحاظ شود و باید بیماری انتخاب شود که عمل برای وی مناسب و یا لازم باشد. 
وی اضافه کرد: الگوی استفاده از تلفن همراه یا رایانه در کشور برای سلامت چشم ها قابل قبول نیست چون با توجه به شرایط سنی زمان بندی خاصی دارد. 
وی بیان کرد: استفاده نامناسب از تلفن همراه یا رایانه در کودکان عوارضی مانند نزدیک بینی و در بزرگسالی خشکی و خستگی چشم را به دنبال دارد. 
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران افزود: در این همایش آخرین دستاوردهای علمی با حضور چشم پزشکان کشور ارایه و بیشتر در خصوص تکنیک های مربوط به زیبایی و جوان سازی صورت با اعمال جراحی و غیر جراحی بحث می شود. 
دبیر علمی این همایش نیز گفت: محورهای اصلی همایش تازه های تصویربرداری و جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم است که با حضور 35 سخنران از دانشگاه های مختلف است. 
دکتر غلامرضا خاتمی نیا افزود: هدف از این همایش ارتقای سطح چشم پزشکی در خوزستان و انتقال تجارب پزشکان و به روز شدن است. 
وی بیان کرد: خوزستان از نظر امکانات و تجهیزات به گونه ای است که نسبت به گذشته کمتر بیماری توسط پزشک به تهران اعزام می شود و تمام اعمال جراحی به جز در موارد انگشت شمار، در اهواز انجام می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :