Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 243271
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1397 13:17
تعداد بازدید : 83

تولید بیش از ۹۴ درصد داروها در کشور

معاون وزیر بهداشت و درمان در امور بهداشتی از تولید بیش از ۹۴ درصد داروهای موردنیاز در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، علیرضا رئیسی پیش از ظهر امروز در یازدهمین مجمع استانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد با اشاره به اینکه جامعه پزشکی نیاز به انسجام بیشتری دارد، گفت: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در عرصه سلامت شاهد پیشرفت های زیادی هستیم و در چهل ساله انقلاب اسلامی تاکنون، نظام جمهوری اسلامی در حوزه سلامت بی نظیر بوده است.

وی افزود: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در نیازهای درمانی با پیشرفت های خوبی همراه بوده است و به هیچ عنوان در هیچ عمل جراحی وابسته به خارج از کشور نیست و در حوزه پیشگیری و مراقبت های اولیه کشورمان دستاوردهای بی نظیری را داشته است.

معاون وزیر بهداشت و درمان در امور بهداشتی اظهار داشت: در حال حاضر در دنیا سالیانه از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۴۴ نفر مبتلا به بیماری سل می شوند و با توجه به اینکه کشورمان در همسایگی پاکستان و افغانستان قرار گرفته است که بیش ترین آمار مبتلا به سل هستند، بایستی در این راستا توجه ویژه ای صورت گیرد.

رئیسی بابیان اینکه بیش از ۹۴ درصد داروهای مورداستفاده در خود کشورمان تولید می شود، تصریح کرد: مجموعه دستاوردهای کشورمان در حوزه درمان و داروسازی بسیار قابل توجه است و این موضوع بسی جای افتخار است؛ لذا در حال حاضر بایستی خود را به گونه ای با شرایط کنونی مطابقت دهیم که کمترین ضرر را مردم ببینند.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت نسخه داروهای مشابه داخلی با توجه به تحریم های موجود، توسط پزشکان کشور، عنوان کرد: در خصوص شرکت های تولید دارو نیاز به توجه بیشتری است تا کمترین آسیب به مردم برسد. در سه دهه گذشته کشورمان سالیانه بیش از ۱۷۰ هزار مبتلا به بیماری مالاریا داشته است که با توجه به اقدامات انجام شده این آمار در حال حاضر به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

وی بابیان اینکه بسیج جامعه پزشکی از گذشته تاکنون همواره در دل مردم خدمت های شایانی را انجام داده است، تأکید کرد: متأسفانه در چند سال اخیر هجمه هایی زیادی به بسیج جامعه پزشکی واردشده است که در این راستا بایستی بیش از بیش توجه کرد؛ چراکه خدمات این قشر در همه حوزه ها بسیار قابل توجه و چشمگیر است.

معاون وزیر بهداشت و درمان در امور بهداشتی در پایان با اشاره به پتانسیل های بسیج جامعه پزشکی، خاطرنشان کرد: این پتانسیل در کشور، جامعه ای بسیار پویا و با نیت خیر است که با علم و مهارت زیاد در خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :