Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 243488
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1397 21:52
تعداد بازدید : 213

نظام اسلامی، اینبار هم غلبه بر دشمن / اکبرمظفری

ریشه های معرفتی نظام اسلامی از عمق تاریخ اسلام و مبانی وحیانی نشات گرفته و از ذخایر فکری و فرهنگی بی پایانی برخوردار است و تنه قدرتمند آن را ملتی شکل می دهد که به گواه آن یگانۀ دوران از ملت زمان صدر اسلام بهتر و بالاترند. بنابراین باید می توان گفت: سر خم می سلامت شکند اگر سبویی

متفکر شهید استاد مرتضی مطهری (ره) می گوید: «اگر درختی از لحاظ ریشه و تنه سالم باشد و آنگاه به واسطۀ بعضی پیشامد ها و در اثر برخی علل و عوامل خارجی میوه اش از بین برود و یا برگش بریزد و یا شاخه اش قطع شود، سرما شکوفه هایش را بزند و یا پرندگان میوه اش را منقار بزنند و فاسد کنند و نظیر اینها، در عین اینکه موجب تاسف است باعث نگرانی نیست، چرا؟ زیرا خود درخت اگر سالم باشد بار دیگر برگ و شکوفه خواهد داد. میوه خواهد داد، از نو جوانه خواهد زود و سایه خواهد انداخت. در این گونه مواقع است که آدمی به خود حق می دهد که خود را تسلی داده و بگوید: سر خود درخت سلامت باشد.»

نظام اسلامی همانند آن درخت تنومندی است که در مسیر طبیعی رشد و شکوفایش گاه به آفت هایی دچار شده و به کاستی هایی مبتلا می شود، از جنگ تحمیلی تا جنگ های اقتصادی، فرهنگی، روانی، رسانه ای و نیابتی مجموعه ای از چالش هایی هستند که در ادوار مختلف تاریخی گریبان نظام اسلامی را گرفته و به سختی فشرده اند، اما با این همه هیچگاه به نگرانی های بنیادی دامن نزدند، چرا که ریشه و تنۀ نظام اسلامی همواره سالم، زنده و شاداب بوده و به همین دلیل توانایی ترمیم و بازسازی خود و تبدیل تهدیدها به فرصت ها را داشته است.

ریشه های معرفتی نظام اسلامی از عمق تاریخ اسلام و مبانی وحیانی نشات گرفته و از ذخایر فکری و فرهنگی بی پایانی برخوردار است و تنه قدرتمند آن را ملتی شکل می دهد که به گواه آن یگانۀ دوران از ملت زمان صدر اسلام بهتر و بالاترند. بنابراین باید می توان گفت: سر خم می سلامت شکند اگر سبویی

جنگ گسترده و جدیدی که در جبهه های اقتصادی و رسانه ای شروع شده، هر چند جراحت هایی را بر پیکر انقلاب وارد  کرده و می تواند مشکلاتی را بر آن تحمیل کند، اما به گواه تاریخ هرگز قادر نیست مسیر حرکت انقلاب را تغییر داده و یا از سرعت آن بکاهد و حتی موانعی جدی بر سر راهش ایجاد نماید و این البته خاصیت یک نظام سیاسی زنده و برآمده از حقیقت است که هر قدر و از هر نقطه ای بر آن یورش برده و حمله ور شوند، بیش از آن مقدار در همان نقطه قدرتمند شده و بر مشکلات فائق می آید.

تجربه های تاریخی نیم قرن گذشته بر این واقعیت عریان صحه می گذارد که انقلاب اسلامی به زودی با تمرکز و تراکم قدرت خود در دو جبهه اقتصادی و رسانه ای، نه تنها ورق را به نفع خود تغییر داده و پیروز میدان خواهد شد که بر ترمیم عوارض  ناشی از تقلا و تکاپوی دشمن همت گماشته و بر بالندگی های روز افزون خود در همین حوزه های پر مخاطره خواهد افزود. در چهار دهۀ گذشته عدو همواره سبب خیر شده و ناخواسته بر شتاب ناشی از رشد تکاملی انقلاب اسلامی افزوده است، بدون هیچ شک و تردیدی این بار نیز عدو سبب خیر شده و پیروزی پشت پیروزی را نصیب انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران خواهد کرد.


#روزنامه جمهوری اسلامی، ص 2، 17/6/1397
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :