Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 245965
تاریخ انتشار : 7 مهر 1397 11:56
تعداد بازدید : 213

کمپین عراقی ها در حمایت از زائران ایرانی

مردم عراق در راستای حمایت از زائران ایرانی برای زیارت اربعین امام حسین (ع) کمپین «حب الحسین یجمعنا» به راه انداختند.
خبرگزاری فارس: طی چند روز گذشته مردم عراق در حمایت از زائران ایرانی اقدام به راه اندازی کمپینی با عنوان «حب الحسین یجمعنا، ایران و العراق بلا فراق» (عشق به امام حسین (ع) ما را به هم می رساند، ایران و عراق جدا نخواهند شد) زده اند.

گفته می شود مردم عراق این کمپین را در واکنش به تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و کاهش ارزش ریال در برابر دلار راه انداخته اند.

هجدهم اردیبهشت ماه بود که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا به صورت یکجانبه به دلیل آنچه که آن را توافق بد با ایران می داند، از برجام خارج شد و تحریم هایی اقتصادی را برای این کشور اعمال کرد.

کمپین عراقی ها که گفته می شود از یک هفته پیش آغاز شده قصد دارد با جمع آوری کمک های مردمی و با هدف کاهش هزینه ها برای زوار ایرانی، حمل و نقل رایگان را برای زوار ایرانی فراهم کند.

این کمپین که به ابتکار جنبش «النجباء» عراق به رهبری «اکرم العبی» ایجاد شده، موفق شده است تا الآن ۱۰۰ میلیون دینار (هر دینار عراق ۱۴۴ تومان) جمع آوری کرده و نزدیک ۷۰ کامیون و اتوبوس برای انتقال زوار ایران برای زیارت اربعین تهیه کرده است.

کمپین «حُبّ الحسین» همچنین توانسته است هزاران لیتر سوخت برای خودرو ها و اتوبوس ها جمع کند و حتی موفق شده کمک هایی برای دریافت ویزای عراق جمع آوری کند.

کمک های مالی مردم عراق برای این کمپین همچنان ادامه دارد.

وب سایت شبکه ماهواره ای «آفاق» سه شنبه این هفته (سوم مهر) فیلمی را منتشر کرد که در آن شماری از عراقی ها که به تازگی مشرف به زیارت حرم امام حسین (ع) شده اند، از نبود زوار ایرانی گله می کنند.

یکی از این افراد می گوید: «با دیدن این صحنه، تصمیم گرفتیم که خودرو، تأسیسات و همه چیز جمع آوری کنیم تا زوار ایرانی امام حسین بتوانند به زیارت اربعین بیایند».

شبکه روودآو منطقه کردستان عراق در گزارشی به کاهش سفر ایرانیان به عراق و شهر های زیارتی این کشور پرداخت.

بر اساس این گزارش، کاهش ارزش ریال در مقابل دلار، منجر به کاهش زوار ایرانی در عراق شده است و هتل های نجف اشرف و کربلاء خالی از مسافر شده اند.

یکی از هتل داران در کربلای معلا به نام «علی صالح» به این شبکه می گوید کاهش ارزش پول ایران تاثیر منفی بر وضعیت هتل ها در شهر های کربلا و نجف و همه عراق گذاشته است.

او از دولت عراق می خواهد به تأمین گاز ارزان یا مجانی و کاهش مالیات هتل ها، به هتل داران در کربلاء کمک کند؛ چرا که به دلیل کاهش میزان چشم گیر مسافران ایرانی در مقایسه با سال های گذشته برخی هتل ها بسته شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :