Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 247373
تاریخ انتشار : 16 مهر 1397 13:29
تعداد بازدید : 92

تهیه نقشه راه همکاری های ایران و مالزی در حوزه سلامت

سفیر ایران در مالزی گفت: تحولات بسیاری در حوزه سلامت ایران انجام شده و کشور به توانمندی های جدیدی دست یافته که زمینه را برای همکاری های دو جانبه و بین المللی فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم، اظهار داشت: در حوزه جنوب شرقی آسیا، از دوران گذشته، روابط مناسبی با کشور مالزی در حوزه های مختلف داشته ایم، البته انتظارات ما از روابط دو جانبه، بیشتر از وضع موجود است.

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون مشترک ایران و مالزی، اظهار داشت: کمیته بهداشت و سلامت در این کمیسیون وجود دارد و امیدواریم که بتوانیم نقشه راه همکاری های مشترک دو کشور در حوزه سلامت را تعریف کنیم. همچنین، حوزه گردشگری سلامت، تازه و جذاب است و نیاز به هماهنگی های بیشتری دارد تا همزمان با افزایش ورود گردشگران مالزیایی به ایران، شاهد توسعه گردشگری سلامت نیز باشیم.

سفیر ایران در مالزی تصریح کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی، شرکت های خوبی در مالزی وجود دارد که در برخی از آنها ایرانیان، اشتغال دارند و به واسطه حضور مالزی در بین کشورهای آ سه آن و اینکه این کشور همواره دروازه ورود ایران به کشورهای این حوزه بوده، می توانیم فرصت های فراتر از دو کشور و بازارهای جدید برای ایران و مالزی، ایجاد کنیم.

افخم اظهار داشت: وزیر بهداشت از وزرای محبوب کابینه است و خلقیات و تخصص وی کمک کرده که ماموریت خطیر وزارت بهداشت در ابعاد مختلف، هماهنگ و متوازن پیش برود و حضور دکتر هاشمی در توازن بخشی به ماموریت وزارت بهداشت، ارتباط با مردم و تنظیم اولویت ها، بسیار مهم و اثرگذار بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :