Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 250036
تاریخ انتشار : 30 آبان 1397 23:40
تعداد بازدید : 98

افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات محصولات نانو

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو: میزان صادرات محصولات نانو فناوری پارسال رشدی ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ​سعید سرکار در حاشیه سیزدهمین جشنواره برترین های نانو با اشاره به این موضوع گفت: پیش از این رشد ۱۰۰ درصدی را در تولید علم داشته و تلاش کرده ایم این رشد در تولید محصولات و صادرات به کشور های دیگر باشد.

وی ادامه داد: اکنون محصولات نانو فناوری به ۴۹ کشور صادر می شود که در بخش های مختلف گسترش یافته است.

در این رویداد از شرکت های برتر در بخش های صنعتی، فناور برتر و صادر کنندگان برتر قدردانی شد.

در حاشیه این رویداد تفاهم نامه ای بین سازمان نظام فنی و اجرایی کشور و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای قرار گرفتن ۵ محصول نانویی در فهرست بهای سازمان نظام فنی و اجرایی کشور منعقد شد.

محصولات مرتبط با طرح های عمرانی شامل لوله پلی پروپیلن بی صدا با اتصال فشاری، شیشه های نانویی Low E. خود تمیز شونده و منعکس کننده نور و گرما، شیشه های لمینیت نشکن، پوشش ضد حریق پایه سیمانی و کاشی آنتی باکتریال است.

قانع فر مدیر سازمان نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه گفت: این مجموعه برای مدیریت و راهبری طرح دولتی فعالیت می کند و یکی از مهمترین دستور کار این سازمان تهیه فهرست بها برای قیمت گذاری و برآورد کالا و تکنولوژی های مختلف در طرح های دولتی است.

وی افزود: در همین راستا از فناوران دعوت می کنم که در چارچوب این توافقنامه از طریق ستاد ویژه توسعه فناوری نانو محصولات و دست آورد های خود را به ما معرفی کنند که بعد از کنترل های لازم و درج در دفترچه قابلیت استفاده در حوزه های مختلف مانند ساختمان، مهندسی، آب، نیرو و بخش های جدید حتی کشاورزی داشته باشد.

قانع فر گفت: همچنین ما از محصولات مبتنی بر فناوری نانو که موجب افزایش طول عمر طرح می شود نیز استقبال می کنیم.

سعید سرکار گفت: چندین قلم از محصولات مبتنی بر فناوری نانو در فهرست بها وارد شده است و تعداد این محصولات در آینده توسعه خواهد یافت و بازار بزرگ مرجعی برای بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو افزود: با همکاری دوجانبه یک تأثیر مثبت در فضای کسب و کار و افزایش اشتغال مهیا خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :