Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 251983
تاریخ انتشار : 15 دی 1397 23:13
تعداد بازدید : 95

راه اندازی نخستین مرکز سلامت باروری و جنسی

رئیس انجمن نورویورولوژی ایران : دیسک کمر، افسردگی، ام. اس و دیابت از جمله بیماری هایی است که می تواند سبب اختلال در باروری افراد شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن نورویورولوژی ایران؛ مهری مهراد رئیس انجمن نورویورولوژی ایران گفت : با اشاره به اینکه ۴۱ درصد افراد مبتلا به دیابت که ۵ سال از بیماری شان گذشته باشد در معرض خطر ناباروری قرار دارند، بسیاری از افراد جامعه از جمله بیماران مبتلا به دیابت، ام اس، پارکینسون و افراد گرفتار دیسک کمر دچار مشکلات نوروژنیک می شوند.
وی با اشاره به اینکه مشکل ادراری نخستین تظاهر بیماری ام اس به شمار می رود گفت: این موضوعات می تواند سبب مشکلات باروری و جنسی در این افراد شود که با علم نورویورلوژی می توان جهت کمک به آنها اقدام کرد.
رئیس  انجمن نورویورلوژی ایران از راه اندازی مراکز سلامت  جنسی برای این بیماران خبر داد و گفت: به غیر از بیماران سایر افراد سالم نیز می توانند از خدمات مربوط به این حوزه سلامت در کلینیک ها و مراکز بهره مند شوند.
مهراد با اشاره به اینکه 41 درصد افراد که 5 سال از دیابت آنها گذشته باشد دچار مشکلات باروری و جنسی هستند، گفت: امروزه بسیاری از افراد مبتلا به دیابت در سنین باروری قرار داشته که با استفاده از روش های  غیر تهاجمی می توان جهت رفع مشکل آنها اقدام کرد.
وی عنوان کرد: اگر افراد مبتلا به دیابت چکاپ مرتبط اورولوژی داشته باشند  زودتر می توان به آنها کمک کرد و اقدامات لازم را جهت رفع مشکلات ناباروری و جنسی آنها انجام داد.
رئیس انجمن نورویورولوژی ایران خاطرنشان کرد: بیماری هایی همچون افسردگی، پارکینسون، ام اس، دیسک کمر از جمله عوامل دخیل در بروز مشکلات باروری و جنسی است که استرس زیاد، یائسگی و  عوارض دارویی می تواند سبب این مشکل شود.
مهراد بیان داشت: در مراکز سلامت مربوطه می توان خدمات لازم را به بیماران انجام داد و جهت رفع مشکلات ناباروری آنها اقدام کرد.
وی گفت: بی اختیاری ادرار 4 نوع مختلف دارد که در نوع اول فرد با افزایش فشار داخل شکم از جمله هنگام سرفه، عطسه و ورزش دچار بی اختیاری ادرار می شود.
مهراد افزود: نوع دوم بی اختیاری، فوریتی است و نوع سوم ترکیب نوع اول و دوم به شمار می رود. همچنین در نوع چهارم فرد شبانه روز دچار بی اختیاری بوده و باید به صورت کامل از پوشک استفاده کند.
رئیس انجمن نورویورولوژی ایران بیان داشت: بی اختیاری ادرار علل مختلفی دارد که در مردان دیابت، پروستات و ام اس دلیل اصلی آن به شمار می رود.
وی گفت: میلیون ها نفر در دنیا دچار بی اختیاری ادرار هستند که نگه داشتن ادرار می تواند به تدریج سبب بی اختیاری ادرار در افراد شود بنابر این والدین باید همواره این توصیه را به کودکان خود داشته باشند که از نگه داشتن ادرار در مثانه اجتناب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :