Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 252228
تاریخ انتشار : 21 دی 1397 18:29
تعداد بازدید : 94

تولید آفتابگردان مقاوم به شوری در دانشگاه ارومیه

یک پژوهشگر نمونه کشور از اصلاح توتون و تولید آفتابگران مقاوم به شوری خشکی در دانشگاه ارومیه خبر داد.

دکتر رضا درویش زاده عضو هئیت علمی دانشگاه ارومیه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه اصلاح توتون و تولید آفتابگردان مقاوم به شوری در قالب یک طرح پژوهشی در دانشگاه ارومیه انجام شده، اظهار کرد: یکی از کارهای شاخصی که در حوزه فعالیت های پژوهشی انجام دادم اصلاح توتون و آفتابگردان مقاوم به شوری خشکی است که این طرح به عنوان یک تقاضا از بیرون برای دانشگاه ارومیه ارسال و در مدت حدود هشت سال بررسی شده و در نهایت به نتیجه موفقیت آمیزی رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: به اعتقاد من پژوهش در دانشگاه ها باید به صورت متمرکز صورت بگیرد و بر اساس آن بتوانیم گروه های پژوهشی تشکیل دهیم  تا به صورت متمرکز بر روی موضوعات خاصی که مشکل اساسی کشور هستند، کار کنند. این در حالی است که متاسفانه در اغلب موارد پراکنده کاری های زیادی در حوزه فعالیت های پژوهشی انجام می گیرد، چنان که مسولان نیز اذعان می کنند انجام این نوع پژوهش ها نمی تواند گره ای از مشکلات کشور باز کند.

این پژوهشگر نمونه کشوری همچنین به دلایل غیرکابردی بودن اغلب پژوهش ها در کشوراشاره کرد و گفت: با توجه به این که شاخص های ارزیابی اساتید در دانشگاه ها بیشتر براساس مقاله صورت می گیرد در نتیجه اعضای هئیت علمی ترجیح می دهند به سمت نوشتن مقالات غیرکاربردی حرکت کنند. امیدواریم با اصلاح این ساختارها جهت دهی برای انجام تحقیقات کاربردی در مراکز عملی ما فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :