Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253294
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1397 22:10
تعداد بازدید : 126

ساخت ماشین بازیافت و زیست‎ پالایی پسماندهای نفتی

طراحی، ساخت، مونتاژ و تست ماشین بازیافت و زیست پالایی پسماندهای نفتی توسط محققان جهاددانشگاهی انجام گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرنگار مهر، طرح «توسعه دانش فنی و ساخت ماشین بازیافت و زیست‎‌پالایی پسماندهای نفتی» توسط محققان جهاددانشگاهی به‌منظور بازیافت و زیست‌پالایی تولید پسماندهای نفتی انجام گرفت. 

از آنجایی که یکی از مشکلات پیش روی صنایع مختلف نفتی ایجاد آلاینده‌های نفتی است و این تهدیدی جدی برای محیط‌زیست و سلامت پرسنل صنعت نفت، به شمار می رود این طرح اجرایی شده است.

در این پروژه که توجیه اقتصادی  دارد با استفاده از روش‌های بیولوژیکی (زیست‌پالایی) کم‌هزینه و کاملاً سازگار با محیط‌زیست پسماندهای نفتی بازیافت می شوند. بدین واسطه سرعت اجرای عملیات پاک‌سازی در سراسر کشور سرعت می گیرد.

میزان مورد نیاز کشور، ۱۰۰ دستگاه بوده و میزان اشتغال در صورت استفاده از تولید داخل ۱۳۰ نفر مستقیم و ۴۰۰ نفر غیرمستقیم است.

قابلیت صادرات این دستگاه و خدمات آن به خارج از کشور در کشورهای نفت‌خیز حوزه خلیج‌فارس و دریای خزر وجود دارد و کاربردهای آن شامل، بازیافت و پاک‌سازی لجن‌های مخازن ذخیره نفت و فرآورده‌های نفتی، مدیریت پسماندهای حفاری و بازیافت و پاک‌سازی گودال‌های پسماند می شود.

وضعیت کاربرد پروژه در حال حاضر، لجن‌زدایی، لای‌روبی و بازیافت پساب و پسماند نفتی در جزیره‌ی لاوان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :