Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253544
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1397 23:23
تعداد بازدید : 128

انقلاب ایران؛ الگوی انقلاب ضد آپارتاید

شیخ شعیب بولی، امام جمعه کیپ تاون پایتخت آفریقای جنوبی: اکنون تغییرات عمده ای به وقوع پیوسته چنان که بسیار دشوار است بتوان تصور کرد که وضع در دوران شاه چگونه بود.
شیخ شعیب بولی، امام جمعه کیپ تاون پایتخت آفریقای جنوبی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره نقش امام خمینی (ره) در ایجاد نهضت های آزادی خواه در منطقه و جهان گفت: زمانی که امام خمینی رضوان الله علیه وارد صحنه شد برای ما در آفریقای جنوبی که مشغول انقلاب ضد آپارتاید بودیم مشوق بسیار بزرگی بود زیرا مشاهده می کردیم که رهبری اسلامی از مسلمانان درخواست می کند و به آنان رهنمود می دهد که چگونه با سرکوب گران مقابله کنند.
وی افزود: ما در آفریقای جنوبی با ظالمان مواجه بودیم و این مساله به ما انگیزه بسیار زیادی داد . وقتی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مطلع و زمانی که متوجه شدیم که چگونه امام رضوان الله تعالی علیه ، دولت تشکیل دادند بدون آن که پستی در آن داشته باشد به این نتیجه رسیدیم که ایشان رهبر اسلامی واقعی و واقعا پدر مظلومان است.
شیخ شعیب بولی گفت: امام خمینی (ره) رهبری را با نشان دادن مثال و الگو به ما ارائه کرد . می دانیم زمانی که از فرانسه و تبعید برگشت به وی پیشنهاد شد که در کاخ زندگی کند اما ایشان نپذیرفتند و گفتند نیازی به زندگی در کاخ ندارند . ایشان در خانه ای ساده و بدون تجملات زندگی می کردند و تا زمان رحلت هم در همان خانه زندگی کردند.
وی افزود: این ویژگی رهبری واقعی است که پا در جای پای انبیا می گذارد و اغراق نیست که بگوییم ایشان مردی ساده بود که توانست در برابر ظلم جهانی بایستند و الحمدلله رب العالمین بسیار هم موفق بودند.
امام جمعه کیپ تاون همچنین درباره جایگاه کنونی ملت ایران در مقایسه با پیش از انقلاب اسلامی گفت : اکنون تغییرات عمده ای به وقوع پیوسته چنان که بسیار دشوار است بتوان تصور کرد که وضع در دوران شاه چگونه بود.
شیخ شعیب بولی افزود: بسیاری از مردم حتی این موضوع را درک نمی کردند که در سیستمی غیرعادلانه زندگی می کنند اما زمانی که امام خمینی رضوان الله تعالی علیه درصدد انقلاب بود متاسفانه در میان شماری از علمای آن زمان که با ظلم مواجه بودند معتقد بودند که نباید دست به انقلاب زد و باید منتظر ظهور امام مهدی(ع) ماند ؛ ایشان می آیند و مسائل را حل می کنند.
وی گفت: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه با رد این دیدگاه گفتند باید مسیر را برای ظهور امام مهدی (عج) آماده کرد بنابراین با انقلاب ، اقدامات لازم برای ظهور ایشان آغاز شد و ما امیدواریم که ظهور منجی زودتر محقق شود.
شیخ شعیب بولی تصریح کرد: تغییرات گسترده ای در مقایسه با زمان شاه ایجاد شده است و اگر بررسی کنیم متوجه می شویم که برخی جوانان که دوران دشوار انقلاب و سختی های جنگ تحمیلی را تجربه نکرده و وارد فضای جدید شده اند که در آن ، ایران آزاد و بدون شاه است ، اتهاماتی را مطرح می کنند چون تاریخ ایران را نمی دانند.
وی افزود: شاید برخی سالخوردگان نیز ناراضی باشند ؛ البته نه به این علت که نظام را دوست ندارند بلکه به این علت که خسته شده اند که این خستگی ناشی از دشواری ها و تحریم هایی است که ضد جمهوری اسلامی اعمال می شود.
امام جمعه کیپ تاون با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران نباید تحریم شود گفت : این دشمنان ایران و اسلام نمی خواهند پیشرفت جمهوری اسلامی را ببینند.

شیخ شعیب بولینظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :