Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 254852
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1398 23:32
تعداد بازدید : 152

پروژه UCF با تلاش متخصصان جوان ایرانی تکمیل شد

معاون برنامه هسته ای و نظارت راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: پروژه UCF در حالی که چینی ها قرار بوده ۱۱ساله آن را به اتمام برسانند با تلاش متخصصان جوان ایرانی سه ساله تکمیل شد.
محمد قنادی مراغه ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز فناوری هسته‌ای در جمع مدیران و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به سابقه تاریخی ساخت نیروگاه بوشهر اظهار داشت: با وجود همه کارشکنی‌های دشمنان و جنگ تحمیلی اما با تلاش کارکنان خدوم و زحمتکش، نیروگاه اتمی بوشهر به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر یکی از افتخارات کشور است، افزود: تلاش شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر کارکنان زحمتکش نیروگاه اتمی بوشهر کاری بسیار ارزشمند و والا بوده و همه ایران امروز از برکت آن زحمات بهره‌مند هستند.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران با تأکید بر نقش مهم متخصصان داخلی در تکمیل نیروگاه اتمی تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر از آرزوهای دیرینه مسئولان کشور بود که با همکاری نیروهای متخصص  داخلی و کارکنان پرتلاش به سرانجام رسید.

قنادی مراغه راجع به فعالیت‌های عام‌المنفعه سازمان انرژی اتمی گفت: فعالیت‌های پزشکی هسته‌ای و فعالیت در زمینه کشاورزی بخشی از اقدامات مؤثر سازمان است که در سالهای اخیر اوج گرفته است.

وی با گرامیداشت 20 فروردین روز فناوری هسته‌ای در کشور ابراز کرد: در تاریخ 20 فروردین 1382 با تلاش متخصصان داخلی، پروژه UCF افتتاح شد و 3 سال بعد پروژه دستیابی ایران به فناوری غنی‌سازی اورانیوم به‌همت بلند متخصصان ایرانی افتتاح و به همین مناسبت روز 20 فروردین روز فناوری هسته‌ای نام‌گذاری شد.

معاون برنامه‌ هسته‌ای و نظارت راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران با یادآوری اینکه پروژه UCF با تلاش متخصصان جوان هسته‌ای تکمیل شد افزود: در حالی که چینی‌ها برای این پروژه 45 میلیون دلار پول دریافت کردند و قرار بوده 11ساله آن را به‌اتمام برسانند اما با تلاش متخصصان داخلی این پروژه در مدت 3 سال اجرا  و تکمیل شد.

قنادی مراغه اضافه کرد: کشور ایران بابت عدم‌تعهد کشور چین در اجرای پروژه UCF معادل 17.5 میلیون دلار خسارت دریافت کرد و با حضور نیروهای جوان ایران پروژه UCF سه‌ساله تکمیل شد.

در این مراسم  محمد قنادی مراغه به‌عنوان پژوهشگر برتر کمیته پژوهش نیروگاه اتمی بوشهر معرفی و از خدمات وی تقدیر شد.


پرچم. هسته ای


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :