Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256026
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1398 14:43
تعداد بازدید : 150

۸۱ درصد ظرفیت سد های کشور پر است

رئیس گروه بهره برداری از سد های کشور از پر شدن ۸۱ درصد ظرفیت سد های کشور در سال آبی جاری خبر داد
وحید عسکری نژاد در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه میزان ورودی سد‌های کشور ۶۸ میلیارد مترمکعب بوده است، افزود: این رقم ۴ برابر زمان مشابه در سال آبی ۹۶-۹۷ است.
وی میزان آب ذخیره شده در مخازن سد‌های کشور را ۴۱ میلیارد مترمکعب دانست و گفت: ظرفیت کلی سد‌های کشور ۵۰ میلیارد مترمکعب است که باتوجه به رقم فعلی ذخیره شده در سدها، ​ هم اکنون ۸۱ درصد ظرفیت سد‌های کشور تکمیل است.
رئیس گروه بهره برداری از سد‌های کشور شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه خروجی آب سد‌ها در سال آبی ۹۷-۹۸ افزایش داشته است، ادامه داد: به منظور کنترل سیلابها، خروجی آب از ۷۰ سد مهم کشور در ۲۰ استان افزایش یافت که این روند به منظور ایجاد آمادگی برای کنترل سیلاب‌ها صورت گرفته است.
عسکری نژاد افزود: از ۱۷۸ سد در حال بهره برداری، ۸۶ سد بیش از ۹۰ درصد پرشدگی و ۳۰ درصد نیز کمتر از ظرفیتشان ذخیره آب دارند.
وی گفت: ورودی به سد‌های کشور فقط در فروردین ماه ۹۸ از کل آب ورودی به سد‌ها در سال ۹۷-۹۶ بیشتر بوده است که این اتفاق نشان از بزرگی سیلاب‌های ایجاد شده است.
رئیس گروه بهره برداری از سد‌های کشور شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: حدود ۶۰ درصد از کل آب ورودی به سد‌های کشور، به استان خوزستان وارد شده که با برنامه ریزی‌های انجام شده این سیلاب‌ها مهار و بخشی از آن در سد‌ها ذخیره شده است.

سد کارون 4


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :