Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256790
تاریخ انتشار : 14 خرداد 1398 22:17
تعداد بازدید : 241

صاحبنظران عراقی: امام خمینی پیشوایی تکرارناپذیر است

تعدادی از نویسندگان، کارشناسان و اصحاب قلم در عراق به مناسبت سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در یادداشت ها و مقالاتی تاکید کردند که امام خمینی (ره) اسطوره و پیشوایی تکرار ناپذیر است.

این عده در مقالات و یادداشت های جداگانه که برخی در سایت های خبری و بخشی نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده تاکید کردند که انقلاب کم نظیر مردمی ایران و تأثیراتی که این انقلاب تا به امروز در بین ملت های مسلمان و مستضعف جهان دارد، از امام (ره) چهره ای اسطوره ای و پیشوایی تکرار ناپذیر ساخته است.

«فراس الحجامی» یکی از فعالان اجتماعی عراق، در یادداشتی با همین عنوان (امام خمینی (ره) اسطوره و رهبری تکرار ناپذیر) نوشته است که اگر امام خمینی (ره) امروز زنده بود بی شک با اتخاذ موضعی انقلابی، پشت غرب و دنباله هایش در منطقه از شیخ نشین های عرب حوزه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی را می شکست.

اما «باقر الجبوری» با عنوان «اما م خمینی (ع)؛ پدر، مرجع و رهبر» نوشته است که تفاوت امام (ره) با همه رهبران جهان این بود که او برای آخرت کار می کرد و نه دنیا و برای همین بدون محافظ شخصی بود و در کاخ های مجلل سکونت نکرد و هیچ دفتر و دستکی نداشت.

این فعال رسانه ای عراقی اضافه کرده است که امام رحمه الله از جنس مردم بود برای همین بدون هیچ گونه تشریفاتی در یک خانه اجاره ای در شمال تهران سکونت داشت.

از طرفی یکی از نیروهای جهادی عراقی در ایام معارضه علیه رژیم صدام که در مراسم خاکسپاری امام (ره) در تهران حضور داشته، لحظاتی حزن انگیز آن روزها را به رشته تحریر در آورده است.

«عبدالحسین الظالمی» نوشته است که وقتی خبر ارتحال امام (ره) را شنید در جبهه غرب ایران حضور داشت که به سرعت به همراه تنی چند از نیروهای مجاهد عراقی خود را به تهران رساند و راهی بهشت زهراء (س) شد.

الظالمی لحظات پر از اندوه آن لحظات و چگونه بالگرد حامل پیکر مطهر امام (ره) در میان ازدحام جمعیت نمی توانست بنشیند و ضجه و عزاداریی که مردم برای پیرجماران می کردند را به تفصیل نگاشته است.

وی نوشته است که یکی از دوستان همراهش از نیروهای جهادی عراق، به او گفته است که می خواهد چشمانش را برهم بزند و دوباره باز کند و ببیند که همه این، خواب و خیال است و امام (ره) هنوز زنده است اما واقعیت چیز دیگری می گفت.

«مصطفی کریم» یک نویسنده عراقی نیز در سایت خبری «براثا» عراق در مقاله ای با عنوان «امام خمینی (ره) و تحقق رؤیای انبیاء» به کلمات آیت الله شهید محمد باقر صدر اندیشمند بزرگ عراقی اشاره کرده که وقتی خبر پیروزی انقلاب اسلامی ایران را شنید عبارت مشهور خود را بر زبان جاری کرد: «امام خمینی (ره) رؤیای انبیاء و اولیا الهی را تحقق بخشید.»

کریم اضافه کرده است که امام خمینی (ره) مبتکر طرح انقلاب ایران اسلامی است و معجزه او در قرن بیستم تحقق یافت تا ایران را به یکی از کشورهای بزرگ و اثرگذار در جهان تبدیل کند.

او نوشته است که ایران اسلامی امروز در همه سطوح از جمله تولید علم و پیشرفت و رفاه و قدرت نظامی در صف اول کشورهای جهان بلکه بعضاً جلوتر از آنها است و اینها همگی از برکات آن بزرگمرد است.

وی اضافه کرده است که امام خمینی (ره) رفت اما ملت های بیداری را پشت سرخود گذاشت و همه این ملت های بیدار اینک راه انقلاب اسلامی ایران را علیه ظالمان و نظام های تابع استکبار در پیش گرفته اند.

«علی الطویل» یک فعال رسانه ای دیگر عراقی در یادداشتی با عنوان «امام خمینی (ره)، رهبر، عالم و الهام کننده» نوشته است که امام خمینی (ره) از معدود رهبران جهان است که وقتی از دنیا رفت دو برابر جمعیتی که او را در بدو ورود به تهران استقبال کردند، تا بهشت زهرا (س) بدرقه اش کردند.

وی اضافه کرده است که این نشان می دهد در همان مدت زمانی که امام (ره) در بین مردم ایران بود، شخصیت او تا عمق جان ملت ایران تأثیر کرد و مردم ایران نیز به اخلاص و تلاشی که این رهبر برای کشور و ملت ایران و جهان اسلام مبذول می کند، آگاه شدند و برای همین به او دلبستند.

وی خاطرنشان ساخته است که دستاوردهای امام (ره) نقطه عطفی در تاریخ بشریت به شمار می رود که حال و آینده جهان و خصوصاً امت اسلامی را تحت تأثیر می گذارد و همچنان باید انتظار این تأثیرات را در آینده داشت.

همزمان تعدادی از رسانه های عراق برنامه های ویژه ای پیرامون حیات امام خمینی (ره) و افکار و اندیشه های سیاسی و فقهی ایشان و همچنین دستاورد بزرگ امام رحمه الله علیه یعنی انقلاب اسلامی ایران و اثرات منطقه ای و بین المللی این انقلاب پخش کرده اند.

در برخی از این برنامه های ویژه، کارشناسان عراقی و بعضاً ایرانی پیرامون شخصیت و افکار و اندیشه های سیاسی وفقهی امام راحل صحبت کردند.

همزمان برخی از کاربران عراقی نیز در صفحات شخصی خود تصاویری از حضرت امام راحل به ویژه برش های ویدئویی از آخرین لحظات امام راحل در بیمارستان و لحظات اقامه نماز توسط ایشان را به نمایش گذاشته اند.


خمینی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :