Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256798
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1398 23:47
تعداد بازدید : 114

دانشمندان هسته ای ایران «بهترین بهترین ها» هستند

هاینونن: رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن انتقاد از خروج آمریکا ار توافق هسته ای، از دانشمندان هسته ای ایران به عنوان «بهترین بهترین ها» یاد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیل، «اولی هاینونن» معاون پیشین دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم دولت ترامپ برای خروج از توافق بین المللی هسته ای با ایران را به باد انتقاد گرفت و آن را اقدامی «غیرسازنده» خواند.
وی که در اندیشکده ای در بیت المقدس سخن می گفت دانشمندان هسته ای ایران را «بهترین بهترین ها» نامید که اگر بخواهند می توانند در عرض ۶ تا ۸ ماه مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای را تهیه کنند. هاینونن که هم اکنون به عنوان مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی در واشنگتن فعالیت می کند، اقدام ترامپ را در اعمال فشار به ایران بی نتیجه دانست و گفت: با این تصمیم ایرانی ها احساس راحتی می کنند، آنها فناوری غنی سازی را دارند و می توانند سانتریفیوژ بیشتری تولید کنند.
به گفته رئیس سابق بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران تحریم هایی بیشتر از آنچه که هم کنون علیه این کشور اعمال شده را می تواند تحمل کند.
آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد ناظر فعالیت های هسته ای ایران در آخرین گزارش خود در تاریخ دهم خرداد بار دیگر اعلام کرد این کشور به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند است.

اولی هاینونن


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :