Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256838
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1398 23:37
تعداد بازدید : 130

ایران انحصار استفاده از فناوری هسته ای را شکست

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: کشورهای صاحب فناوری اتمی تلاش کردند انحصار این فناوری شکسته نشود و تنها چند کشور محدود از آن سود ببرند اما جمهوری اسلامی ایران با همت جوانان با اراده اش این انحصار را شکست.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در آیین رونمایی از نمایشگاه دستاوردهای هسته ای، هوافضا و فرهنگی گرامیداشت کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان اظهار داشت: جزو افتخار کشور شده که توانسته ایم در چرخه کامل سوخت هسته ای استقلال داشته و وابسته به کشور دیگری نباشیم.

وی یادآور شد: فکر، اعتقاد و باور دینی جوانان ما با پشتوانه تفکر امام راحل آنها را به این نقطه رسانده و امروز تفکر امام (ره) پیش می رود و قلب های مردم را در جهان فتح می کند.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه بمب اتم بازدارندگی سابق را ندارد و خود خطرساز است، اضافه کرد: فناوری هسته ای مزایا و بهره مندی های متنوعی دارد که ایران هم برای رسیدن به این فواید به سمت آن رفته است.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی و یا هر کشوری از کشورهای مستضعف جهان باید به این توانایی می رسید و امروز ایران با استفاده از این توانایی صلح آمیز بهتر از کشورهای مظلوم حمایت می کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه قرآن از رشد علمی حمایت کرده است، افزود: خداوند در قرآن خطاب به انسان ها می فرماید اگر می توانید از اطراف آسمان ها سیر کنید پس این کار را انجام دهید.

آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: کشورهایی که خود را قدرتمند می دانند با همه غرورشان حاضر شدند بر سر میز مذاکره با جمهوری اسلامی بنشینند و این نشان می دهد ایران بویژه بعد از دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای چه جایگاه ویژه ای در جهان پیدا کرده است.


آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :