Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257199
تاریخ انتشار : 1 تیر 1398 22:51
تعداد بازدید : 175

ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب شیرین کن بوشهر ۷۰ درصد افزایش یافت

با اجرای طرح ارتقاء ظرفیت در این پروژه، تولید آب از تاسیسات شیرین سازی آب دریا از ۱۰ هزار مترمکعب به ۱۷هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباس جمشیدی ظهر امروز در جمع مردم شهر چغادک با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام اظهار داشت: عزت، اقتدار و امنیت ایران اسلامی مدیون رشادت ها و فداکاری های شهدای والامقام است.

وی، با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی در مبارزه با سوداگران مرگ افزود: بخشی از توان نیروی انتظامی در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر است که خدمات این عزیزان قابل ستایش و قدردانی است.

فرماندار بوشهر، ایران را محل ترانزیت مواد مخدر دانست و با بیان اینکه قاچاق این مواد افیونی از زمان اشغال افغانستان توسط آمریکا افزایش یافته است خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران خط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر است که در این راه شهدا و جانبازانی تقدیم شده است.

جمشیدی، پیشگیری از اعتیاد را از برنامه های مهم دستگاه ها و نهادها دانست و تاکید کرد: آموزه های دینی بهترین راهکار برای پیشگیری از تخلف به ویژه قاچاق مواد مخدر و اعتیاد است چراکه افرادی که بیشتر با آموزه های دینی ارتباط دارند از آسیب های اجتماعی دور می شوند و کسانیکه از آموزه های دینی فاصله دارند به آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر نزدیک می شوند.

وی، با اشاره به مشکلات آبرسانی در شهرها و روستاهای بوشهر افزود: برای گذر از بحران کم آبی همکاری مردم در مصرف بهینه امری مهم و ضروری است که در این راستا باید فرهنگ سازی شود.

فرماندار بوشهر با اشاره به اینکه 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در خارج از استان قرار دارد خاطرنشان کرد: این استان دارای 2 منبع آبی شامل سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد و چشمه ساسان و رودخانه شاهپور استان فارس است و بخشی از منابع آبی  بوشهر هم از در استان تولید می شود.

جمشیدی از اجرای طرح های شیرین سازی آب دریا در استان خبر داد و بیان کرد: اکنون طرح آب شیرین کن بوشهر با ظرفیت 10 هزار متر مکعب در شهر بوشهر در مدار تولید و بهره برداری قرار گرفته است.

وی، با اشاره به افزایش 70 درصدی تولید آب از پروژه  آب شیرین کن بوشهر گفت: با اجرای طرح ارتقاء ظرفیت در این پروژه، تولید آب از تاسیسات شیرین سازی آب دریا از 10 هزار مترمکعب به 17هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش یافته است.

فرماندار بوشهر با اشاره به اجرای آب شیرین کن به ظرفیت 55 هزار متر مکعب در بوشهر تصریح کرد: با تکمیل طرح های آب شیرین کن، منابع آب  این شهر به پایداری می رسد.

جمشیدی با اشاره به نوسازی شبکه آبرسانی افزود: با اتمام طرح اصلاح شبکه آبرسانی بوشهر وضعیت توزیع آب در شبکه بوشهر بهبود می یابد.


آب شیرین کن بوشهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :