Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257793
تاریخ انتشار : 24 تیر 1398 22:56
تعداد بازدید : 58

راه اندازی رزیدنتی تخصص قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: رزیدنتی تخصص قلب و عروق در این دانشگاه راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از  ایرنا، سیاوش بیرانوند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه آئین افتتاح بخش جراحی عروق باز بیمارستان شهید رحیمی بیان کرد: اکنون رزیدنتی ۴ تخصص اصلی در این دانشگاه وجود دارد و نیاز بسیاری به ۲ رشته دو رشته قلب و عروق و زنان و زایمان وجود دارد.

وی اظهار داشت: در این راستا در حوزه رزیدنتی قلب بیشتر کارها انجام شده است و منتظر مجوز وزارت خانه هستیم.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: در مورد رزیدنتی زنان و زایمان بستر را در بیمارستان شهید رحیمی فراهم می کنیم پس از افتتاح بخش و بعد گسترش بخش در نهایت راه اندازی رشته آموزشی را خواهیم داشت.

بیرانوند گفت: دکتری رشته پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان راه اندازی می شود و دکتری پرستاری با توجه به اینکه دانشکده پرستاری از سال ۷۰ در خرم آباد راه اندازی شده یک نیاز اصلی بود، کارشناس ارشد در چند رشته داشتیم و در نهایت تفاهم نامه ای با دانشگاه اهواز برای راه اندازی دکتری پرستاری امضا شد.

وی اضافه کرد: هیأت علمی مورد نیاز دکتری پرستاری را در استان داریم و آموزش در بالین در این رشته نیز خیلی خوب است.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه پذیرش در دکتری پرستاری را با تعداد کمک شروع می کنیم، حداکثر ۶ تا ۷ نفر پذیرش برای مهرماه خواهیم داشت، افزود: برای رشته دستیاری قلب با ۳ تا چهار نفر پذیرش آغاز می شود.

بیرانوند تاکید کرد: رشته های جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، زنان و قلب از نیازهای دانشگاه علوم پزشکی لرستان است.

وی ادامه داد: زیرساخت های درمانی در این بخش ها را داریم اما از نظر نیروی درمانی فوق تخصص با کمبود مواجه هستیم که برای جذب این نیروها رایزنی با وزارت بهداشت در حال انجام است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :