Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257867
تاریخ انتشار : 26 تیر 1398 17:45
تعداد بازدید : 73

خیرین شش میلیارد ریال به بهزیستی سبزوار کمک کردند

خیرین و نیکوکاران سبزواری امسال شش میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به مددجویان زیرپوشش بهزیستی کمک کردند.

رئیس اداره بهزیستی سبزوار روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: کمک خیران برای تامین تجهیزات معلولان، ساخت مسکن، توانبخشی و کمک های درمانی هزینه می شود.
مرضیه کسرایی فر افزود: برخی مشکلات اقتصادی، خانوار های محروم زیر پوشش اداره بهزیستی را دچار مشکل کرده که نیازمند جذب مشارکت خیران هستیم.
وی اضافه کرد: ۱۳۹ مرکز و موسسه با مجوز سازمان بهزیستی در شهرستان سبزوار فعال است و با همکاری این نهاد به جامعه هدف ارائه خدمات می کنند.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: هم اینک ۸۴۰ معلول و سالمند زیر پوشش بهزیستی سبزوار خدمات مستقیم مراقبتی و شبانه روزی را دریافت می کنند که علاوه بر پرداخت مستمری، یارانه دولت برای این افراد حدود پنج میلیارد ریال در سال است.
کسرایی افزود: امسال مجوز فعالیت مرکز شبانه روزی بیماران روان برای زنان، مرکز علم آموزی معلولان پسر، مرکز توانبخشی روزانه سالمندان و مرکز اوتیسم در شهرستان سبزوار صادر شده است.
وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی نیز اداره بهزیستی سبزوار علاوه بر پرداخت مستمری برای زنان سرپرست خانوار در ۸۱ مهد کودک فعال به چهار هزار و ۶۰۰ کودک زیر سنین دبستان خدمات مراقبتی و آموزشی ارائه می دهد و سال گذشته دولت برای پرداخت یارانه سه دهک نیازمند و تامین غذای گرم این مهدها چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک کرده است.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: در حمایت از کودکان، ۸۰ پرونده متقاضی فرزند خواندگی تشکیل شده است که ۳۰ کودک به صورت فرزند خواندگی تحویل خانواده ها شدند و ۱۵۳ فرزند در خانه کودکان نگهداری می شوند.
حدود هفت هزار نفر از ۱۲ هزار مددجوی زیر پوشش اداره بهزیستی سبزوار را معلولان تشکیل می دهند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :