Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258532
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1398 21:23
تعداد بازدید : 227

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شکست ناپذیرند

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح کشور شکست ناپذیرند، گفت: هیچ خطری امنیت مرزهای کشور را تهدید نمی کند و جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل است.

امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا افزود: با تمامی تجهیزات و در کمال آمادگی در مرزها مستقر هستیم اما این استقرار به دلیل وجود تهدید در اطراف مرزها نیست.

وی به امنیت کامل در مرزهای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: به منظور ایجاد امنیت بیشتر و تسلط بر دشمنان تمام فعل و انفعالات دشمنان رصد می شود و آنان در تیررس ما هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش از تجهیزات، تکنیک ها و تاکتیک های کاملاً بومی استفاده می کند، تصریح کرد: ارتش آماده است که به هر زیاده خواهی و حرکت احمقانه دشمن در هر اندازه در زمین هوا و دریا پاسخ قاطع دهد.

امیر حیدری با بیان اینکه تمام تحرکات دشمن را رصد می کنیم، تصریح کرد: ما به عنوان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همیشه آماده و پا در رکابیم تا به دستور ولی امر مسلمین عمل کنیم.

تغییرات در نیروی زمینی ارتش

وی با بیان اینکه به منظور افزایش توانایی های نزاجا، تغییرات گسترده ای در این نیرو ایجاد شده است، گفت: تغییراتی در ماهیت نیروی زمینی ایجاد کرده و آن را به نیرویی چابک پا در رکاب و لاین محور و گوش به فرمان تبدیل شده است و آمادگی نیروهای ما در بیشترین حد قرار دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش توضیح داد: در مجموع یگان های نیروی زمینی ارتش به یگان های متحرک و هجومی تبدیل شده اند تا در کمترین زمان ممکن به تهدیدات قاطعانه پاسخ دهند.

امیر حیدری ادامه داد: تیپ های پیاده و تکاور به تیپ های متحرک هجومی و ۶ تیپ واکنش سریع هم در ساختار نیروی زمینی تعریف کرده ایم و در ساختار یگان های زرهی نیز تغییراتی انجام داده ایم تا نیروی زمینی پوست اندازی کند.

وی یادآور شد: در سه سال گذشته یگان های نیروی زمینی از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد تحرک دارند علاوه بر این بخش اعظمی از تجهیزات مورد نیاز تحرک را هم ذخیره کرده ایم تا در روز مبادا از آنها استفاده کنیم و به نیازهای عملیاتی روز پاسخ دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :