Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258641
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1398 18:51
تعداد بازدید : 59

راه اندازی ۶ کلاس تربیت بدنی در مدارس ابتدایی خراسان شمالی

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از راه اندازی و تجهیز ۶ کلاس تربیت بدنی در مدارس ابتدایی استان خبر داد و گفت: در این زمینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

مهدی خطیب زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کلاس تربیت بدنی در مدارس دخترانه راه اندازی شده است اظهار داشت: یکی از اولویت های حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش،  توجه به فعالیت ورزشی دختران است.  

وی با تاکید بر اهمیت تحرک در بین دانش آموزان دختر افزود: رویکرد ما، ایجاد و راه اندازی کلاس تربیت بدنی برای این دانش آموزان است تا با تجهیز این کلاس ها،  دانش آموزان حرکات پایه را انجام دهند.

خطیب زاده افزود: ۶ کلاس تربیت بدنی به وسعت یکهزار متر مربع،  فضای استاندارد برای دانش آموزان ایجاد شده و امکاناتی چون چابکی و معلق، نردبان معلق، طناب، دیواره سنگ نوردی و تخته تجهیز شده است.

وی خاطر نشان کرد: سهم استان راه اندازی سه کلاس تربیت بدنی بود  اما با توجه به مدیریت منابع برای ۶ کلاس امکانات فراهم شده است که در شهرهای بمختلف است.

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: برای کمک به بهبود وضعیت ورزش مدارس، سال گذشته تربیت و آموزش معلمان تربیت بدنی در مدارس ابتدایی در دستور کار قرار گرفت و یکهزار و ۵۰۰ آموزگار آمورش دیدند و با فعالیت ورزشی آشنا شدند.  

اکنون ۶۰۰ دبیر تربیت بدنی در مدارس استان مشغول به کار هستند.  

۶۰ فضای ورزشی در اختیار دانش آموزان است و سرانه ورزشی فضای سرپوشیده هر دانش آموز در مدارس خراسان شمالی ۲۸ سانتی متر است که در این باره در جایگاه چهارم استان های کشور است و سرانه ورزش روباز مدارس استان به ازای هر دانش آموز ۱۸ سانتی متر است که در این باره استان هشتم هستیم.  

undefined


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :