Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258707
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1398 0:40
تعداد بازدید : 163

هدیه رهبری به مردم تهران

شهردار تهران با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در آستانه روز عید غدیر به مردم تهران هدیه خوبی اعطا کردند، گفت: ساخت پروژه چهار باغ، باعث پیوستگی شمال و جنوب اراضی عباس آباد به یکدیگر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرنگار مهر، صبح امروز با حضور شهردار تهران پروژه های فرهنگی و خدماتی اراضی عباس آباد شامل کلنگ زنی مجموعه چهارباغ، افتتاح ایستگاه ۱۱۰ آتشنشانی و بهره برداری از دریاچه باغ هنر برگزار شد.

سایت چهارباغ در محدوده منطقه ۳ (بین بزرگراه همت و رسالت) و در شمال مصلی بزرگ تهران واقع شده است. اراضی مذکور متعلق به مجموعه مصلی بزرگ تهران است و شهرداری تهران با همکاری و هماهنگی مجموعه مصلی سایت چهار باغ را به منظور استفاده شهروندان و نمازگزاران به بهره برداری خواهد رساند.

دریاچه هنر نیز با مساحت ۲۵ هزار مترمربع و باغ هنر با مساحت ۵ هزار متر مربع بزرگ ترین طرح هنری قلب پایتخت است که امروز افتتاح شد.

باغ هنر با هدف خلق فضایی جهت ارائه هنرهایی چون: موسیقی، تجسمی، شعر و ادبیات با تمرکز بر کوشک مرکزی و برقراری رابطه نزدیک میان هنرمند و مخاطب و ارتقاء درک هنری جامعه با تمرکز بر هنر ایرانی طراحی شده است.

پیروز حناچی در مراسم کلنگ زنی چهارباغ تهران با بیان اینکه ویژگی مهم این باغ که امروز کلنگ آن زده شد، این است که باعث پیوستگی شمال و جنوب اراضی عباس آباد به یکدیگر می شود گفت: از مجموع ۵۲۰ هکتار اراضی عباس آباد ۳۵۰ هکتار به ما تحویل داده شده و این کار بدون حمایت رهبری محقق نمی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام هدیه خوبی از طرف رهبر معظم انقلاب به مردم تهران است، گفت: این پروژه در حداقل زمان ممکن آماده خواهد شد و یکی از دستاوردهای آن اتصال به مصلی است که از طریق یک زیرگذر اتفاق خواهد افتاد. علاوه براین مذاکراتی با مصلی صورت گرفته و یک ایستگاه مترو در این محل ساخته خواهد شد تا مردم با سهولت بیشتری به این نقطه دسترسی داشته باشند.

شهردار تهران درباره جذابیت چهارباغ برای حضور مردم گفت: در این مکان جاذبه هایی ایجاد خواهد شد تا مردم بتوانند در آن حضور پیدا کنند و این نقطه تبدیل به یک مقصد گردشگری شود. آقای مختاری مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران قول داده که فاز نخست این مجموعه طی یک سال ساخته و بهره برداری شود.

به گفته حناچی طبق مصوبه شورای عالی نهایت میزان ساخت و ساز در این مجموعه ۵ درصد کل سطح محوطه است.

وی در ادامه بازدید صبح امروز خود از اراضی عباس آباد افتتاح ایستگاه ۱۱۰ آتش نشانی تهران را نیز انجام داد و گفت: امروز شاهد ورود تجهیزاتی به آتش نشانی هستیم که بیش از وقوع حادثه پلاسکو آتش نشانی از آن بی بهره بود.

شهردار تهران افزود: درسال ۹۶ مقرر شد درصدی از بودجه شهرداری به حوزه ایمنی اختصاص یابد که براین اساس تجهیزاتی هم خریداری شد به گونه ای که در حال حاضر می توان گفت تجهیزاتمان قابل مقایسه با قبل از حادثه پلاسکو نیست.

حناچی با اشاره به اینکه ۷ ایستگاه آتش نشانی در حال احداث است که تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد، گفت: از این به بعد در کنار آتش نشانی استقرار موتورآمبولانسهای اورژانس را نیز شاهد خواهیم بود. علاوه براین دو هزار کیف مقاوم به گرما نیز به عنوان تجهیزات آتش نشانی خریداری شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت استقرار ایستگاه های آتش نشانی با توجه به جمعیت تهران گفت: با توجه به تراکنش جمعیت، استاندارد قابل قبولی داریم تا در کمترین زمان ممکن به محل آتش سوزی برسیم. یکی از ایستگاه های در دست احداث در حریم شهر تهران و در منطقه صالح آباد است که با ساخت آن به برخی شهرهای کوچک نیز امکان سرویس دهی میسر می شود.

شهردار تهران در ادامه گفت: هم اکنون در حال پیگیری خرید چرخ بال و هلی کوپتر هستیم این درحالی است که دستگاه های متناظر نیز در چنین تصمیمی دارند و شاید با آنها همکاری کنیم.

حناچی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه تجهیزات آتش نشانی معمولا بعد از حوادث مورد استفاده قرار می گیرند اما برای ایمنی پیش از وقوع حادثه چه اقدامی صورت گرفته است، اظهار کرد: در خصوص ساختمان های بلند مرتبه طرح ۹۹۹ کلید خورده که موضوع افزایش ایمنی را شامل می شود. بخش دیگری از اقدامات مربوط به حوزه ایمنی در حوزه آموزش شهروندی و شناسایی نقاط پرخطر است که به موازات یکدیگر در حال پیگیری است.

شهردار تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :