Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258870
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1398 21:56
تعداد بازدید : 53

نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی

وزیر راه و شهرسازی: بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را نوسازی و مقاوم سازی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از  خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، وزیر راه و شهرسازي در همایش "دستاورد های دولت در زیرساخت های روستایی" با اشاره به اينکه بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را نوسازی و مقاوم سازی مي کند.گفت: یکی از برنامه های اين بنیاد ، تهیه طرح هادی برای روستا ها است که اولویت اجرای این طرح در روستا های بیش از ۲۰ خانوار است.
آقای محمد اسلامی با بیان اینکه ۳۷ هزار و ۴۰۰ روستای کد دار در کشور وجود دارد افزود: تا قبل از دولت یازدهم، برای ۱۳ هزار و ۵۱ روستا طرح هادی تهیه شده بود که در دولت یازدهم و دوازدهم برای ۵ هزار و ۸۶۷ دیگر نیز طرح هادی تهیه شد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرعت بخشیدن به تهیه و اجرای طرح هادی گفت: با توجه به شرایط موجود در برخی روستاها، طرح هادی ۹ هزار روستا بازنگری شده است.
آقای اسلامی درباره وضعیت راه ها افزود: قبل از پیروزی انقلاب، ۲۰۰ کیلومتر از راه های روستا های کشور آسفالت داشت که بعد از انقلاب و تا دولت یازدهم این رقم به ۹۹ هزار و ۲۵۰ کیلومتر رسید.
وزیر راه و شهرسازی، راه های روستایی کشور را ۱۲۳ هزار کیلومتر دانست و گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم، ۱۰ هزار و ۸۶۸ کیلومتر از راه های روستایی، آسفالت شده است.
وی ادامه داد: در سال ۸۴، هفت درصد خانه های روستایی، مقاوم بودند که این رقم امروز به ۴۳ درصد رسیده است.
آقای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش می کنیم تا سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را مقاوم کنیم، گفت: طرح اقدام ملی در روستا های کشور را در دستور کار قرار داده ایم و متعهد شدیم تا پایان سال، ۲ هزار کیلومتر راه روستایی را احداث و تکمیل کنیم.
undefined


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :