Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258872
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1398 22:25
تعداد بازدید : 54

افتتاح ۸۲۳ طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان

رئیس جمهور، دستور افتتاح ۸۲۳ طرح عمرانی را با سرمایه گذاری ۴۳۷ میلیارد تومان صادر کرد

گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای روحانی امروز پس از استماع گزارش استاندار سیستان و بلوچستان که از طریق ویدیو کنفرانس در همایش دستاورد های دولت در توسعه زیرساخت های روستایی صورت گرفت دستور افتتاح ۸۲۳ پروژه عمرانی با سرمایه گذاری ۴۳۷ میلیارد تومان را صادر کرد.

رئیس جمهور با تشکر از زحمات استاندار و دست اندرکاران استان سیستان و بلوچستان به خاطر تلاش های بسیار خوبی که در این استان صورت گرفته است، گفت: افتخار دولت یازدهم و دوازدهم گاز رسانی به استان سیستان و بلوچستان است و آن روزی که مشعل گاز در زاهدان روشن شد برای مردم سیستان و بلوچستان یک روز تاریخی بود.

رئیس جمهور تاکید کرد: گازرسانی باید در شهر ها و روستا های این استان به سرعت ادامه پیدا کند.

آقای روحانی همچنین توسعه بندر چابهار را کار بسیار عظیم و بزرگی برای استان سیستان و بلوچستان دانست و گفت: مشارکتی که ایران، افغانستان و هندوستان برای توسعه و بهره برداری از بندر اقیانوسی بسیار مهم ما شروع شده کار عظیم دوم و مهم استان بوده است.

رئیس جمهور همچنین گفت: موضوع راه آهن که از چابهار به زاهدان آغاز شده و به راه آهن سراسری متصل خواهد شد از اقدامات بزرگ و مهم در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

آقای روحانی همچنین از نیرو های مسلح، نیرو های انتظامی، ارتش، سپاه، بسیج به خاطر تلاش های بی وقفه در تامین امنیت بسیار خوب در این استان تقدیر کرد.

 ۱۰:۰۶  لرستان؛ پشتوانه بزرگ قدرت ملی 

رئیس جمهور استان لرستان را پشتوانه بزرگ قدرت ملی دانست که هر گاه کشور در خطر قرار گرفته است مردم این استان در خط مقدم دفاع از میهن بوده اند.

آقای روحانی، پس از ارائه گزارش استاندار این استان از طرح های آماده بهره برداری روستایی از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس، با اشاره به جاری شدن سیل مهیب در برخی استان ها در ابتدای امسال افزود: متاسفانه استان لرستان نیز بر اثر این واقعه دچار مشکلات بزرگی شد و به ویژه شهر پلدختر که از نظر درد و رنج ناشی از آن پرآوازه بود.

وی از تلاش نهاد های مختلف اجرایی به ویژه بنیاد مسکن و وزارت کشور در ماه های اخیر برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل قدردانی کرد.

رئیس جمهور با دستور آغاز بهره برداری از طرح های روستایی در استان لرستان گفت:: به نام خداوند و باتوسل به روح پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بهره برداری از طرح برق رسانی به ۲۳ روستا، آب رسانی به ۵۸ روستا، گازرسانی به ۱۰۰ روستا، افتتاح ۴۵ مرکز خدمات درمانی و اتصال ۳۲۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات را آغاز می کنیم.

 ۱۰:۰۱   افتتاح ۴۸۰ پروژه عمرانی دولتی و ۱۷۹ پروژه خصوصی در استان کرمان

رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس دستور افتتاح ۴۸۰ پروژه عمرانی در استان کرمان در بخش دولتی با اعتبار ۵۳۰ میلیارد تومان و ۱۷۹ پروژه بخش خصوصی با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان را صادر کرد.

آقای روحانی گفت: استان کرمان به عنوان بهشت معادن کشور جایگاه خاصی از لحاظ استخراج معادن در کشور داراست که در دولت یازدهم اقدامات خوبی از جمله برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در این استان صورت گرفته است.

رئیس جمهور به طرح آبرسانی از دریای عمان به استان کرمان و یزد نیز اشاره کرد و گفت: این طرح خوبی است که توسط بخش خصوصی اجرا می شود و دولت آن را حمایت می کند که موجب تحول بزرگ برای پیشرفت این دو استان خواهد بود.

آقای روحانی سپس دستور بهره برداری از طرح های برق رسانی به ۲۴ روستا، آب رسانی به ۵۷ روستا، گازرسانی به ۶۶ روستا، ۱۲۴ مرکز خدمات درمانی و بهداشتی و اجرای ۸۳ کیلومتر روکش و نیز بهسازی ۱۳۸ کیلومتر راه روستایی را صادر کرد.

 ۰۹:۵۸   احیای دریاچه ارومیه از دستاورد های مهم دولت بود

رئیس جمهور دستور برق رسانی به ۹ روستا، آبرسانی به ۴۹ روستا، گاز رسانی به ۴۹ روستا، ارایه خدمات بهداشتی درمانی در ۱۱۶ روستا و دسترسی ۲۳۶ روستا به خدمات فناوری ارتباطات و اطلاعات را در استان آذربایجان غربی صادر کرد.

آقای روحانی پس از ارایه گزارش دستاورد های استان آذربایجان غربی از سوی استاندار گفت: استان آذربایجان غربی از استان های مهم مرزی ماست که در آن اقوام و مذاهب مختلف حضور دارند.

وی با بیان اینکه دو طرح بیادماندنی در دولت یازدهم و دوازدهم در استان آذربایجان غربی انجام شد، گفت: یکی از این طرح ها احیای دریاچه ارومیه است که موجب استقرار جمعیت، زیست انسانی و رونق کشاورزی شد.

رئیس جمهور افزود: اگر کار دولت برای احیای دریاچه ارومیه نبود ۱۵ میلیون نفر که در این منطقه ساکن هستند باید مهاجرت می کردند و کشاورزی این منطقه نابود شده بود.

آقای روحانی با اشاره به دومین پروژه بیادماندنی دولت در آذربایجان غربی گفت: اتصال ارومیه به شبکه سراسری ریلی که یکی از آرزو های دیرین مردم بود در این دولت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه طرح های زیادی در استان آذربایجان غربی اجرا شده است، افزود: امیدواریم هر روز استان های ما پرنشاط تر باشند.

 ۰۹:۴۶   استان فارس پرچمدار تمدن باستانی ایران 

رئیس جمهور استان فارس را مرکز فرهنگی و مردمی کشور و پرچمدار تمدن باستانی ایران دانست.

آقای روحانی در همایش دستاورد های دولت در توسعه زیرساخت های روستایی پس از ارائه گزارش استاندار فارس از اجرای طرح های عمرانی که به مناسبت هفته دولت آماده بهره برداری است، گفت: استان فارس مرکز بسیار مهم گردشگری و زیارت برای زائران حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) و دیدن مراکز تاریخی مهم این استان است.

وی همچنین استان فارس را مرکز گردشگری سلامت دانست و افزود: این استان خوشبختانه مرکزیت بسیار مهمی از نظر علمی، دانشگاهی و به ویژه پزشکی است.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از بهره برداری از طرح های متعدد عمرانی در همه استان ها به ویژه طرح های مرتبط با روستا ها با دستور آغاز بهره برداری از شماری از طرح های عمرانی در استان فارس گفت: به نام خداوند و با توسل به ائمه طاهرین علیهم السلام، بهره برداری از برق رسانی به ۱۳ روستا، آبرسانی به ۲۴ روستا، گازرسانی به ۱۷۴ روستا، افتتاح ۴ باب خانه بهداشت، دسترسی ۳۲۵ روستا به شبکه ملی اطلاعات و پوشش تلفن همراه در ۶۰۲ روستا آغاز می شود.

امروز ۸۳۱ طرح زیربنایی با اعتبار ۳۲۰۰ میلیارد تومان در روستا های استان فارس به بهره برداری رسید.

 ۰۸:۳۷  آغاز همایش دستاورد های دولت در توسعه زیرساخت روستایی 

همایش دستاورد های دولت در توسعه زیرساخت روستایی دقایقی پیش با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران آغاز شد.

در این همایش که وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور دارند علاوه بر اطلاع رسانی درباره عملکرد دولت در توسعه زیرساخت های آب و برق قرار است وزارتخانه هایی که در زیرساخت روستا ها موثر هستند مثل وزارتخانه های راه و شهرسازی در زمینه راه، نفت در زمینه گازکشی، ارتباطات درباره فناوری اطلاعات و خدمات جانبی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه خدمات درمانی و بهداشتی به روستا ها گزارشی از فعالیت هایشان ارائه کنند.

 undefinedنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :