Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259062
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1398 18:36
تعداد بازدید : 50

ایران جزء ۱۰ قدرت نظامی برتر دنیا

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور: ایران جزء ۱۰ قدرت نظامی برتر دنیاست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس،رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در جمع اعضای مجمع عالی بسیج فارس با اعلام این مطلب گفت : براساس محاسبات موسسات فعال در این زمینه ایران از لحاظ قدرت نظامی در رده 10 قدرت برتر نظامی دنیا و از لحاظ قدرت نرم هم قدرت اول دنیا است .
سردار سلیمانی در این جلسه همچنین با اشاره به این موضوع که قدرت ، ابعاد مختلف دفاعی ،امنیتی ،فرهنگی ،علمی ،فناوری و اقتصادی را دربرمی گیرد افزود: ملت ایران قدرتمندانه با افتخار و با عظمت پنجمین دهه حیات پر برکت انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را شروع کرده است و با تمام توان به این راه ادامه خواهد داد .
وی گفت : این موضوع که مرحله جدید انقلاب اسلامی با قدرت ،اقتدار ،عظمت و شوکت شروع شده یک ادعا نیست بلکه یک واقعیت غیر قابل کتمان است .رئیس بسیج مستضعفین کشور افزود: در بعد سیاسی ملت ایران یک ملت قدرتمند و مردم سالاری دینی این انقلاب هم یک الگوی برتر در دنیا محسوب می شود و یکی از نشانه های آن هم برگزاری یک انتخابات در هرسال و حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است .
سردار سلیمانی افزود: در بعد دفاعی و امنیتی ملت ایران تحولات بزرگی را در دنیا رقم زده و درکنار مولفه های قابل محاسبه از مولفه های معنوی و نرم هم به خوبی برخوردار است .
وی اشاره ای هم به بی نظیر بودن ملت ایران در بعد فرهنگی کرد و افزود: تمام شواهد و مستندات در این زمینه وجود دارد که ملت ایران یک ملت مستحکم و خلا ناپذیر از لحاظ این مولفه قدرت است .
رئیس بسیج مستضعفین افزود:دراین زمینه هم ، جنب و جوش دربین مردم ایران و مشارکت حداکثری در برنامه های مختلف نشان دهنده این قدرت است .
سردار سلیمانی گفت : همدلی و همبستگی یکی از مولفه هایی است که باعث شده این صحنه ها بوجود آید و قدرت فرهنگی که ریشه دار است و امام راحل توانستند با آن قدرت سخت دنیا را به چالش بکشند و مولفه های قدرت دردنیا را تغییر دهند.
وی از اعضای مجمع بسیجیان فارس خواست از آسیب های اجتماعی و تهدیدات فرهنگی که دشمنان همواره به دنبال آن هستند، غافل نشوند و به قدرت علمی و فناوری که باعث شده بعد از انقلاب پیشرفت های خوبی در تمامی رشته ها و علوم داشته باشیم توجه ویژه ای داشته باشند.
رئیس بسیج مستضعفین کشور همچنین با اشاره به زیر ساخت های لازم برای رسیدن به یک قدرت اقتصادی گفت : خوشبختانه کشور ایران از تمامی این زیر ساخت ها برخوردار است و همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره شده باید به همه این توانایی ها و ظرفیت ها اعتماد داشته باشیم .
سردار سلیمانی اشاره ای هم به نتایج خوب طرح های اجراشده توسط مجامع عالی بسیج در کشور داشت و افزود: باید تلاش کنیم با شناسایی و فعال کردن ظرفیت ها و توانایی ها ، بیش از گذشته در مسیر حل مشکلات و چالش های کوچک و بزرگ کشورگام برداریم .
وی یکی از وظایف بسیج را به عنوان یک تشکیلات مردمی، ساماندهی جوانان و نوجوانان برای شناسایی ضرورت ها و گام نهادن در مسیر تحقق مطالبات مردم دانست و افزود: تشکیلات مردمی بسیج می تواند پس از شناسایی توانایی ها و ظرفیت با استفاده از اولویت ها ،آسیب ها و چالش ها را کاهش دهد و دربرابر تهدیدات دشمن جبهه بگیرد .
رئیس بسیج مستضعفین کشور اشاره ای هم به بیانیه گام دوم انقلاب کرد و افزود: نیروهای بسیجی باید در دوره جدید انقلاب در ادامه مسیر پر افتخار انقلاب و برنامه های افتخار آفرین نظام به سازماندهی توجه کنند و با بررسی عالمانه بسترها و ارائه راهکارها، به حل مسئله بپردازند. 
undefined


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :